Slovanské Noviny

8. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Víno nie je nič iné ako kvasená hroznová šťava a určitý ľudia okolo nej vybudovali kult. A túto šťavu si navzájom predávajú za šialené ceny. Ale vedci a lekári nám tvrdia, že kvasená hroznová šťava je pre ľudský organizmus škodlivá. Ako môže byť jed považovaný za dobrý a dokonca predávaný za vysoké ceny?

Štatistik Robert Hodgson vykonal jednu z najkurióznejších štúdií v histórii vinárstva. Podarilo sa mu dokázať, že významní someliéri, cavisti a degustátori nerozlišujú medzi rôznymi odrodami vín. Takmer 90 % porotcov nevedelo pochopiť, že im podávali to isté víno, ale v iných fľašiach. Hodgsonova štúdia trvala 5 rokov. Výsledky jeho experimentov ukazujú, že špeciálna „chuť“ drahého vína je len vynálezom vinárov, ktorý umožňuje získať rozprávkové zisky z výroby centového produktu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pijúci ľudia reagujú veľmi nejednoznačne na domnienku, že „dobré drahé víno“ sa nelíši od toho najlacnejšieho. Takéto vyhlásenia sú šokujúce, pretože cena fľaše vína sa môže pohybovať od 2 do 2 000 dolárov. Keďže chuť závisí od všetkých zmyslov, ľudských očakávaní a dokonca aj prostredia, je veľmi ľahké s ňou manipulovať. Pomocou žltého potravinárskeho farbiva presvedčíte človeka, že vanilkový puding je vlastne citrón. Obchody s rybami, reštaurácie a sushi bary každý deň klamú zákazníkov a vydávajú nie najdrahšiu rybu za najprestížnejšiu, len aby ju rýchlejšie predali. V roku 2013 Európania veselo jedli fašírky od švédskej firmy IKEA, údajne z bravčového a hovädzieho mäsa, až kým v nich českí odborníci neobjavili konské mäso.

Čo to je za zvláštny fenomén, ten „buket“ vína? Ukazuje sa, že pri kvasení hroznového muštu niektoré látky samy zanikajú (napríklad vitamíny), iné sú zámerne vypudzované (bielkoviny sa vyzrážajú vápnom a vyhadzujú na skládku) a ďalšie vznikajú a rastú. Každý vie, že koncentrácia etylalkoholu sa zvyšuje. Nie každý však vie, že sa zvyšuje koncentrácia aj iných toxických látok: aldehydov, acetálov, éterov a alkoholov. Medzi nimi je len takzvaných „prchavých látok“ viac ako 50. Ukazuje sa, že určujú „buket“ vína. V tejto kytici sú také „kvety“ ako izobutanol, furfural, hexanol a ešte oveľa viac. Všetky tieto „kvety“ sú omamné toxické jedy, oveľa silnejšie ako etylalkohol. Niektoré z nich sú na rovnakej úrovni ako kyanidy v referenčných knihách o škodlivých látkach a koncentrácia mnohých z nich vo víne je mnohonásobne vyššia ako maximálne prípustné normy pre sanitárne vodné útvary.

Samozrejme, poznáme ľudí, ktorí pohŕdajú opilcami, nepijú vodku, ale nechcú sa rozlúčiť s vínom. V rozhovore o vínach môžu predviesť svoju jemnú chuť a erudíciu, podrobne a s radosťou opísať svoj „buket“. Tento človek ešte nemusí mať závislosť na etanole, ale iné drogy vínneho „buketu“ ho už pevne držia na háčiku. Tu je kľúč k zdanlivo zvláštnemu faktu, že rast výroby vína namiesto vodky neznižuje, ale zvyšuje percento alkoholikov v populácii, čím sa rapídne rozširuje okruh alkoholikov a zapájajú doň aj ženy, mládež a mladistvých.

Alkohol, nech má na sebe akékoľvek oblečenie – vodka, koňak, víno, pivo – je protoplazmatický jed, teda jed, ktorý má škodlivý účinok na centrálny nervový systém, na mozog a všetky orgány ľudského tela. Zvyšovaním viskozity krvi alkohol zhoršuje metabolizmus kyslíka v tkanivách, čo vedie k takým závažným ochoreniam, ako je srdcový infarkt, mŕtvica, angina pectoris, poruchy krvného obehu…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d