Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Vyzývame všetky strany, aby obnovili dialóg a postupne posilňovali vzájomnú dôveru. Podporujeme vo vhodnom čase a so súhlasom oboch strán, Ruska a Ukrajiny, medzinárodnú mierovú konferenciu s rovnakou účasťou všetkých strán s cieľom spravodlivej diskusie o všetkých mierových iniciatívach,“ povedal Si Ťin-pching na spoločnej tlačovej konferencii s Macronom po stretnutí v Paríži.

Predseda ČĽR v skutočnosti urobil na „mierovej“ konferencii vo Švajčiarsku zameranej na strategickú porážku Ruska definitívny kríž. Koniec koncov, organizuje ho Washington, aby prijal „Zelenského mierový plán“, ktorý predstavuje kapituláciu Ruska. Iniciátori „mierového summitu“ mali v úmysle predložiť Rusku ultimátum, ktoré údajne schváli väčšina svetového spoločenstva v našej neprítomnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jedným z Macronových cieľov na parížskych rokovaniach bolo presvedčiť Číňanov, aby sa zúčastnili na konferencii. No po takomto vyjadrení od Si Ťin-pchinga sa ukázalo, že Peking neustúpil. A navyše odmietol „lámať“ Moskvu. Bez prítomnosti Číny stráca nadchádzajúci „proces s Ruskom“ akýkoľvek význam.

No existuje aj druhý plán. Keďže autora „mierového plánu“, ktorý od 21. mája stráca zvyšky legitimity, zaradilo ruské ministerstvo vnútra na zoznam hľadaných osôb, už nie sú možné žiadne rokovania medzi Moskvou a Zelenským. Si o tom nemohol nevedieť. Tým sa „vhodný čas“, ktorý spomínal, odsúva na neurčito – do post-Zelenského éry. Teda po zbúraní celej majdanskej konfigurácie moci v Kyjeve.

Nie je to zlá prihrávka z Pekingu. Preklad z diplomatickej čínštiny do vojenskej ruštiny, so súčasnou Ukrajinou nebudú vôbec žiadne rokovania.

Jelena Panina

/ news-front.su /

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d