Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Žijeme vo svete ilúzií: „Nádherný systém pascí a prekážok! Malé – na každý deň a pre každého! Veľké – pre časy a civilizácie!“

Rozmanitosť pascí je taká veľká, že mnohí ľudia, uviazli ako v sieti a nič okolo seba nevidia, tápajú a stále viac sa zamotávajú.

Existujú veľké a malé ilúzie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Veľa sa hovorí o veľkých, budujú teórie, riešia hádanky, hľadajú vinníkov, „zatiaľ čo skutočná konšpirácia funguje ako hodinky“…My však neustále žijeme v malých ilúziách a často si ich sami vytvárame. Jednou z foriem ilúzie sú naše očakávania. A každý deň vytvárajú náš iluzórny svet.
Od detstva dospelí vytvárajú pre dieťa iluzórny svet, dávajú mu vysvetlenia na základe ich svetonázoru a rozdeľujú svet na dva: dobrý – zlý, správny – nesprávny.

Pozorovaním diania v okolí, z blízkej komunikácie, z TV a internetu si človek vytvára obraz o svete a vzorcoch správania. A potom sa objavia ilúzie, že správna výchova umožňuje „krásne žiť“, „peniaze ťa robia šťastným“, že sa treba „prispôsobovať“, dôležité je „čo ľudia hovoria“, „ako neuraziť…“, „musíš byť dobrý…“, „treba byť trochu trpezlivý a všetko pôjde“, „musíš byť tvrdý, aký si inak chlap“, „treba si chytiť svoj kúsok“. . Každý deň… je ich veľa a majú veľa tvárí.

Naše vnímanie všetkého v tomto svete sa deje cez prizmu našich vlastných ilúzií, skresľuje sa a stráca jasnosť. A všetky negatívne emócie a sťažnosti sa vyskytujú kvôli sklamaným očakávaniam, jednoducho kvôli sklamaniam. Sami pripisujeme vlastnosti, myšlienky ľuďom okolo seba, očakávame určité udalosti, následky činov…

Od jari očakávame kvety a teplo a je nám smutno, keď je zima a vietor… Od dieťaťa očakávame radosť, … Z vykonaného „dobrého“ – zasa vďačnosť…Naozaj dôležité veci často odkladáme na neskôr, „pochovávame“ svoj talent a schopnosti, žijeme život niekoho iného, ​​riadime sa „prijatými normami“, tolerujeme a trápime sa pre názory iných. Treba si hľadať „prestížnu prácu“ namiesto toho, čo milujeme, žijeme podľa zvyku alebo z pomyselného zmyslu pre povinnosť, zbavujeme sa úprimnosti a dôvery…

TERAZ sa musíte na všetko pozerať „v bodoch, inak nič neuvidíte“; treba vypnúť efekt naprogramovaných očakávaní; vnímajte svet, udalosti, ľudí takých, akí sú tu a teraz, nevytvárajte si ilúzie.
Snívajte, plánujte, premýšľajte, ale nepripútajte sa k požadovanému výsledku. Choďte k cieľu, konajte rozhodne, hľadajte kompromisy bez vzdávania sa pozícií, nájdite podobne zmýšľajúcich ľudí, formulujte svoje túžby, diskutujte a nájdite spoločné riešenie.

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d