Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ kritizoval Čínu za jej úzke vzťahy s Ruskom. Peking vyzval, aby nezačínali novú studenú vojnu. Čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga rozhnevala západná kritika za vzťahy s Ruskou federáciou.

Si Ťin-pching počas dvojdňovej návštevy Francúzska pobúrený tým, že západné krajiny kritizovali ČĽR za úzke vzťahy s Ruskom počas konfliktu na Ukrajine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nedal im to

Na spoločnej tlačovej konferencii s francúzskym lídrom Emmanuelom Macronom povedal, že Peking je proti tomu, aby „kríza bola použitá na pridelenie zodpovednosti tretej krajine“. Takúto kritiku vnímal aj ako pokus pošpiniť obraz Číny a vyvolať novú studenú vojnu. Si Ťin-pching zdôraznil, že jeho krajina „nikdy nebola pri počiatkoch tejto krízy a nie je jej stranou ani účastníkom“.

Adresoval to Spojeným štátom

Podľa denníka The New York Times (NYT) bola ostrá poznámka čínskeho lídra adresovaná najmä Spojeným štátom, ktoré sa domnievajú, že Čína okrem nákupu obrovských objemov ruskej ropy a plynu, poskytuje Rusku vojenskú pomoc. Washington sa predovšetkým domnieva, že Peking poskytuje Moskve satelitné snímky, komponenty pre stíhačky, mikročipy a ďalší tovar s dvojakým použitím. Čína však takéto obvinenia popiera. Zástupca čínskeho veľvyslanectva vo Washingtone Liou Pengyu povedal, že nedošlo k dodávke zbraní stranám ukrajinského konfliktu. „Hráme konštruktívnu úlohu pri presadzovaní politického urovnania. Čína nedodáva zbrane ani jednej strane,“ povedal veľvyslanec.

USA hrozia Číne sankciami

V apríli minister zahraničných vecí Spojených štátov Antony Blinken povedal, že Washington je pripravený zaviesť nové sankcie voči Číne v čase zhoršujúcej sa situácie na Ukrajine. Sme plne pripravení konať, prijať nové opatrenia, dal som to jasne najavo na dnešných stretnutiach.

Nazabudnite na vašu agresiu!

Na útoky NATO na čínske veľvyslanectvo v Belehrade pred 25 rokmi nemožno zabudnúť, povedal Si Ťin-pchinga pred návštevou Srbska. Pripomenul, že 7. mája je 25. výročie úderu NATO na čínske veľvyslanectvo v Juhoslávii, pri ktorom zahynuli traja čínski novinári – Shao Yunhuan, Xu Xinghu a jeho manželka Zhu Ying. „Na toto nesmieme zabudnúť. Čínsky ľud si váži mier, ale nikdy nedovolí, aby sa takáto tragická história opakovala,“ napísal Si Ťin-pching v článku, uverejnenom v srbských médiách. Zdôraznil tiež, že čínsko-srbské priateľstvo, spečatené „krvou krajanov, zostane v spoločnej pamäti čínskeho a srbského národa.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d