Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na hlásenie o údajných bombových vyhrážkach najmä na školách reagovali viacerí politici, vrátane ministra vnútra, ktorý chcel sprísniť tresty.

Podľa Anny Belousovovej je však podstata niekde inde a má iný kontext. Myslí si, že to, čo sa udialo nemožno v žiadnom prípade brať na ľahkú váhu. Prečo?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pretože rozsah hrozieb bombovými útokmi bol obrovský. Niečo podobné sa v histórii Slovenska ešte nestalo. Pripomenula., že terčom hrozieb bolo 995 škôl, 110 budov bánk a 40 predajní elektroniky.

Hrozby boli, dá sa povedať, celkom rovnomerne rozložené po celom území Slovenska. Boli smerované hlavne na objekty, kde sú bezbranné deti. Teda tam, kde sa dá očakávať, že citlivo zareaguje celá spoločnosť, vysvetľuje ďalej možné skutočné motívy.

Odosielané boli z ruskej mailovej adresy a obsah mailov ukazoval na islamských extrémistov.

Podotkla, že masový útok prostredníctvom týchto online hrozieb sa udial v predvečer štátneho sviatku – Víťazstvo v boji nad fašizmom, kedy si pripomíname oslobodenie Slovenska Červenou armádou.

A následne poukázala na ďalšiu kontextovú súvislosť – v tomto čase vrcholí kampaň do Európskeho parlamentu a podľa nálad v spoločnosti (a nielen na Slovensku) sa dá očakávať doslova zemetrasenie v štruktúrach EÚ, uviedla Belousovová, ktorá mimochodom kandiduje tiež na kandidačnej vlasteneckej listine hnutia REPUBLIKA.

V krajinách EÚ podľa nej silnie vlastenecký front, ktorý má záujem zastaviť vojnové šialenstvo na Ukrajine a začať rokovania s Ruskom o mieri.

Následne všetko zhrnula do logickej línie: Je tu ruská adresa, islamský text. Priemerný čitateľ detektívok vie, že páchateľ stopy nezanecháva vôbec a nie ešte v písomnej forme. Z toho vyplýva, že páchateľove stopy tam chýbajú.

Zdôraznila fakt, že keďže celá akcia má jasný politický kontext, treba sa opýtať, kto tam nemá stopy ?„Myslím si, že každý si to vie veľmi ľahko domyslieť“, odkázala. Na koniec pridala ešte jednu otázku pre tých, čo by so závermi váhali: „Cui bono? V čí prospech?“

„Určite nie v prospech občanov Slovenska, ktorých väčšina má k Rusku pozitívny vzťah aj napriek úmornému snaženiu západu to zmeniť. Určite to nie je v prospech Ruska, ktoré opakovane volá po mierových rokovaniach. Určite to nie je v prospech ukrajinského ľudu, ktorý túži po mieri a odmieta umierať za zisky a udržanie mocenského postavenia Západu“, odpovedala v závere statusu na sociálnej sieti Anna Belousovová.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d