Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Počul som od jedného slovenského kandidáta do eurovolieb komickú vec, a to, že “potrebujeme víťazstvo sociálnych demokratov (socialistov) v eurovoľbách, pretože so socialistami bude Európa viac sociálna”.

Hneď som si spomenul na rozhovor s pánom, ktorý viedol Frontex (pozn.red.: Európska agentúra pre riadenie vonkajších hraníc) sedem rokov a po tejto skúsenosti kandiduje do Európskeho parlamentu za stranu Marine Le Pen.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hovoril mi skúsenosť s komisárkou Ylvou Johanssonovou, švédskou socialistkou, ktorá začínala kariéru u komunistov. Keď nastúpila na post komisárky v roku 2019, spýtala sa ho: „Ale čo s týmto Vašim európskym zborom? Prečo potrebujete zbrane a uniformy? Migranti prichádzajú z lásky a Vašou úlohou je vítať ich. Európa je starnúci kontinent a či sa vám to páči alebo nie, musíte ich vítať.“

Týchto pár viet vystihuje povahu tzv. sociálnej demokracie na európskej úrovni. Takže ako? Bude tak viac sociálna?

Europoslanci, ale aj Komisia riešia namiesto ekonomiky ideologické naratívy, pod ktoré spadá aj ľudskoprávna agenda, pričom zväčša mieru nie na občanov členských štátov únie, ale na ochranu cudzincov, migrantov, azylantov, takže Európan už nemá pocit, že únia má slúžiť v prvom rade jemu, až potom druhým.

Marián Ďuriš

O autorovi: Marián Ďuriš je zahraničnopolitický expert, politický komentáror pre viaceré svetové televízie, poradca europoslanca, kandidít vo voľbách do Európskeho parlamentu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d