Slovanské Noviny

15. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Situácia na východnej hranici Ukrajiny s Ruskom je stále komplikovaná. A to aj zásluhou presúvania vojsk NATO po Európe. Ukrajina sa obáva, že jej hrozí zo strany Ruska invázia podobná tej, ktorú zažila, keď jej bol „ukradnutý“ Krym. Ľubomír Sim v statuse vysvetľuje, že si Rusi vzali iba to, čo im patrilo.

Krym

Ukrajina stále trvá na svojom, že Krym bol Rusmi anektovaný, pretože jej patrí. To by sa však mohli dožadovať aj Maďari časti územia Slovenska. S Krymom je to úplne ináč, čo v statuse na sociálnej sieti vysvetľuje Ľubomír Sim, podľa ktorého bolo toto územie ruské a Ukrajine ho „daroval“ Nikita Chruščov. A práve toto chce vysvetliť aj nášmu štátnemu tajomníkovi ministerstva zahraničia Martinovi Klusovi.

Gréci kolonizovali Krym už v staroveku a postavili dnešný Kerč

Sim na úvod píše o „odborných idiotoch“, ktorí videli históriu iba na obrázku. „A preto si to trochu rozoberieme! Pán Klus, ktorý všetkým s iným názorom nadáva v televízii do trollov, ktorí sa liahnu na trollských farmách. Toto je prednáška pre vás, lebo je hanbou, ako verejné klamete a ešte sa tvárite dôležito!“ píše Sim.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prikladá dejepisné fakty: „Krym je známy od staroveku ako Tauris z gréckej mytológie. Ak by ste tvrdili, že Krym je grécky, to by som pochopil! Gréci kolonizovali Krym už v staroveku a postavili dnešný Kerč. V ich mytológii sa spomína už v argonautoch a Odysey.“

„Myslím, že váš najväčší problém, ako aj problém USA, spočíva v tom, že Krym bol určitý čas súčasťou chazarskej ríše! Tých Chazarov, ktorých Rusko vyhnalo, ktorí neskôr prijali naoko židovstvo a ktorí dnes ovládajú USA a celý svet! Tých Chazarov, ktorí odvtedy nenávidia Rusko a prisahali mu pomstu! Tých Chazarov, ktorí sa tvária ako židia, ale pritom tento vyvolený národ zneužívajú na svoje ciele! V 13. storočí ovládli Krym Tatári ako súčasť Džingischánovej Zlatej hordy, ktorí neskôr prijali islamskú vieru a po rozpade Mongolskej ríše sa Krymský chanát stal vazalom Turecka a chán sa zmenil na sultána!“ pokračuje Sim v dejepisnom okienku.

Od roku 1783 sa po rusko-tureckej vojne stal Krym súčasťou Ruska

„Mimochodom, práve z Krymu, z Janovských miest obliehaných Tatármi, bol do Európy dovezený mor. Pretože Tatári do obliehaných miest hádzali nakazené mŕtvoly. Od roku 1783 sa po rusko-tureckej vojne stal Krym súčasťou Ruska! Z polostrova sa stalo letné sídlo cárov, čo na Krym pritiahlo ruskú elitu! V roku 1921 vznikla autonómna Krymská sovietska republika. A teraz to bude zaujímavé! V roku 1954 Chruščov, ktorý sa cítil viac Ukrajincom ako Rusom, daroval Krym Ukrajine, pretože nepredpokladal, že sa niekedy Sovietsky zväz rozpadne! V roku 1991 pripadol Krym Ukrajine, ale stále ako autonómna republika! Viete, čo znamená autonómna republika, pán Klus? Ak nie, tak vám môžem o tom urobiť samostatnú prednášku!“ uťahuje si Sim zo znalostí nášho štátneho tajomníka rezortu diplomacie.

„Takže Krym sa v roku 2014 ako autonómna republika rozhodol na podklade referenda stať súčasťou Ruska a Putin im vyhovel! Bodka! Čo vy riešite samostatný štát? Autonómna republika sa môže sama rozhodnúť, kam chce patriť! A hlúpi trollovia nech nezrovnávajú autonómnu republiku s menšinou žijúcou na území majoritného štátu! To je taký rozdiel, akoby ste porovnávali Putina s Čaputovou!“ konštatuje Sim.

Následne sa opäť obracia na nášho diplomata: „Takže koho je Krym, pán Klus a podobní idioti, ktorí nám nadávajú do ruských trollov? Dúfam, že vám moja prednáška stačila, ak nie, môžem vám poskytnúť súkromnú, ale za tú si už budem účtovať poplatky! Rusko je Krym, Krym je Rusko!“

zdroj: hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d