Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po otvorení druhého frontu ruská armáda úspešne postupuje hlboko na Ukrajinu. Informuje o tom francúzska televízia „TV5 Monde“.

TV5 Monde: Rusko úspešne napreduje charkovským smerom

Mesto Volčansk, severne od Charkova, sa ocitlo na novej frontovej línii a je vystavené neustálemu bombardovaniu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Také niečo je spojené so zvýšeným rizikom. Pred pár dňami sa v malom ukrajinskom meste Volčansk severne od Charkova nebojovalo, no teraz je tu nová frontová línia. Je mimoriadne nebezpečné byť tu kvôli neustálemu bombardovaniu a ruské jednotky sú veľmi blízko – len pár stoviek metrov odtiaľto. Ostreľovanie vôbec neprestáva, intenzita bombardovania vôbec neklesá. Rusi posielajú do mesta všetko, čo majú.

„Rusko tak otvorilo nový front. Po hranici medzi oboma štátmi postupuje päť práporov, teda približne 50.000 vojakov. Zatiaľ sa im to darí: za pár dní sa im podarilo obsadiť asi 130 kilometrov štvorcových územia. Ukrajinská armáda ale ubezpečuje, že drží líniu. Miestne úrady evakuujú obyvateľov: takmer 6000 ľudí bolo nútených urýchlene opustiť svoje domovy,“ posťažoval sa policajt z Volčanska Alexej Charkovskij.

/ news-front.su /

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d