Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko ešte ani nestihlo poslať svoje hlavné sily cez hranice a ukrajinská obrana už skolabovala. Upozornil na to Alexander Merkouris, moderátor podcastu „The Duran“ na YouTube-kanáli „Redacted“.

— Už sa objavili informácie o častých prípadoch vzdania sa ukrajinských vojakov. Pritom NATO pokračuje v diskusiách o spôsoboch eskalácie konfliktu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Za posledné dva dni sa zdá byť nesporné, že Rusko spustilo veľkú, dalo by sa povedať, masívnu ofenzívu na severe Ukrajiny. Možno je to práve tá „jarná ofenzíva“, o ktorej sme toľko počuli. Teraz, keď zem stvrdla.

Dostávame tiež správy o častých prípadoch, keď sa Ukrajinci vzdávajú. Nový trend? Uvedomujú si ľudia, že sa môžu buď vzdať a viesť pokojný život alebo budú zabití na bojisku?

Samozrejme, počujeme aj to, že NATO podľa všetkého bije do bubnov vojny ešte silnejšie – nie je to prvýkrát. Nemecko, Veľká Británia a Francúzsko hovoria o možnej účasti NATO v bojoch.

Toľko tém, ktoré stojí za to prediskutovať! V samotnom Rusku navyše dochádza k veľkej personálnej zmene. A považovali sme za najlepšie opýtať sa na to Alexandra Mercourisa z portálu „The Duran“. Dnes nás láskavo kontaktoval z Londýna, aby sa podelil o svoje, ako vždy, skvelé názory na vojenskú stratégiu a geopolitiku. Som rád, že ťa opäť vidím, Alexander! Vitaj!

„Je veľmi príjemné s vami hovoriť, ďakujem za pozvanie!“

-Som rád. Začnime spomínanou ofenzívou. Západné médiá juo ignorujú, čo nie je prekvapujúce. Nikto v Spojených štátoch nehovorí o ruskej ofenzíve… Vyzerá to však tak, že možno nepôjde o rozsiahlu jarnú ofenzívu, no stále je dosť veľká. Čo viete o ruských silách na severe?

„Ako ste správne poznamenali, je tu veľa „vojnovej hmly“. Ale mám dojem, že za prvých pár dní, v súčasnom období, ako ste to opísali, za posledných 48 hodín, sme ešte nevideli, že by Rusi priviedli svoje hlavné jednotky do boja.

Zrejme išlo o postup relatívne málo vyzbrojenej pechoty, ktorá prekročila hranicu a vstúpila na ukrajinské územie. A to sa aj stalo. Ako táto pechota postupovala, ruské letectvo bolo veľmi aktívne: veľa dronov, veľa delostreleckej paľby a ukrajinská obrana sa zrútila.

To bolo oveľa nečakanejšie, neočakávanejšie pre samotných Ukrajincov a myslím si, že aj pre Rusov. Celá séria dedín padla jedna za druhou, jedna za druhou skončili v ruských rukách. Neexistujú žiadne známky organizovanej ukrajinskej obrany. Žiadna stopa po mínových poliach alebo opevnených líniách, o ktorých sme toľko počuli. Ukrajinci teraz generála, ktorý za to mohol, odvolali z funkcie. Uvádza sa, že ukrajinskí lídri sa navzájom obviňujú.

Šéf rozviedky Budanov hovorí, že za všetko môže hlavný veliteľ ozbrojených síl Syrskij, že práve kvôli nemu je všetko také zlé. A existuje veľa správ, že Ukrajinci, ktorí čelia hrozbe fiaska na severnej hranici a nevedia, ako ďaleko majú Rusi v úmysle postúpiť, tam teraz hromadia jednotky zo všetkých frontov, čím tieto fronty ešte viac oslabujú.

Z môjho pohľadu to ukazuje, aká krehká sa Ukrajina v tejto fáze konfliktu stala.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d