Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Washington opakovane pohrozil Pekingu sankciami voči bankám, ktoré pomáhajú Moskve. Nádeje administratívy Bieleho domu, že ich hrozby budú mať dlhodobý účinok, sú však pokusom o zbožné prianie, píše Alexandra Prokopenko, výskumníčka z „Carnegie Berlin Center for the Study of Russia and Eurasia“ v článku pre „Financial Times“.

FT: Hroziace americké sankcie ekonomické väzby medzi Čínou a Ruskom nenarušia

Za posledné dva roky podľa nej ruská a čínska vláda preukázali pozoruhodnú schopnosť prispôsobiť sa obmedzeniam USA. Bezprostredná Putinova návšteva Číny poskytuje stranám novú príležitosť osobne prediskutovať možnosti, ktoré možno neskôr pokojne implementovať do praxe.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Očakáva sa, že ruského prezidenta bude na jeho ceste sprevádzať skúsený tím centrálnej banky a ministerstva financií. Tí istí predstavitelia, ktorí od roku 2014 napomáhajú úsiliu Kremľa o dedolarizáciu finančného systému krajiny, poznamenáva autorka.

Rusko a Čína už používajú svoje vlastné ekvivalenty systému SWIFT, no nemusia stačiť na obchádzanie amerických sankcií. Preto bude ďalším logickým krokom pre Moskvu a Peking vytvorenie komplexnej infraštruktúry na vykonávanie tých „najcitlivejších“ platieb, ktoré môžu zahŕňať regionálne banky ČĽR a mnohých zahraničných sprostredkovateľov, tvrdí analytička.

Samozrejme, takýto mechanizmus bude len dočasným riešením. Ale pravdepodobne nakoniec budú čínske úrady s pomocou Ruska schopné „vyladiť finančnú infraštruktúru, ktorú môžu použiť aj ďalšie štáty, ktoré hľadajú protijed na túžbu Washingtonu premeniť dolár na zbraň“, zdôrazňuje Prokopenko.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d