Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vo svete sú v súčasnosti dva veľké vojnové konflikty.

Ten prvý, na Ukrajine, trvá už viac ako dva roky a rokovať o mieri sa zatiaľ nechystá ani Ukrajina a ani Rusko, ten druhý na Blízkom východe, je síce iba zhruba sedemmesačný, je však oveľa závažnejší, lenže ani Izrael a ani palestínske militantné hnutie Hamas sa k rokovaniam o mieri zatiaľ nedopracovali. Prímerie, na rozdiel od Ukrajiny, síce už dohadujú, k mieru je ale aj tu ešte poriadne ďaleko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Palestíncov zabíjať môžu, Ukrajincov nie

Prazvláštny je však postoj západného sveta, pretože USA a EÚ takmer okamžite uvalili na Rusko za jeho agresiu na Ukrajine rozličné balíčky sankcií, na Izrael, za jeho doslova genocídu palestínskeho ľudu, sa žiadny sankčný balíček neuvalil. A nielen to, lebo kým Rusko chcú všetci zničiť, alebo aspoň dostať na kolená, Izraelu ešte USA dodávajú zbrane na údajnú „definitívnu“ porážku Hamasu. A čo si myslíte, ako vnímajú oba konflikty naši progresívci? Veľavravné je video, ktoré na profile slovenský medveď koluje internetom.

Vo videu je vidieť podpredsedu Európskeho parlamentu aj Progresívneho Slovenska Martina Hojsíka, s ktorým sa zrejme nejaký novinár baví o tom, že Hojsík nie je zástancom zbrojného embarga na Izrael. „Nie, na túto otázku neviem odpovedať,“ uviedol Hojsík a na protiotázku, že „Prečo?“ doslova „šokujúco“ povedal: „Lebo nie na všetky otázky mám odpovede!“ Na argument, že v Gaze sa deje genocída, hladomor a etnické čistky, ale keď Rusko napadlo Ukrajinu, tak sme naň okamžite uvalili zbrojné embargo a rozličné sankcie, ale v tomto prípade nedokážme urobiť to isté, čiže ukrajinské životy sú cennejšie ako tie palestínske v Gaze, odpovedal:

„Nie, ale obidve otázky sú komplexnejšie než čierno-biele.“ Na naliehanie redaktora, že sa tam deje genocída, čo je dosť jednoznačná vec, a ak nesúhlasí so slovom genocída, tak je to takmer genocída, Hojsík už akosi nestihol odpovedať. „Hojsík nervózny, keď musí odpoveď na otázky, ktoré nie sú z jeho akože nezávislých médií…. Prečo Izrael môže zabíjať Palestíncov a nikto nič??? A pri Ukrajine od začiatku hneď kričia a robia kroky proti Rusku????“ píše sa v krátkom texte na profile. Prečo teda progresívny „guru“, ktorý má na všetko kompetentnú a „múdru“ odpoveď nedokázal teraz vecne odpovedať? Že by mu došli argumenty?

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d