Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Červený kríž vnímam ako spoločenstvo, ktorého základnou hodnotou je ľudskosť.

Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá v utorok v Prezidentskom paláci prijala členov Slovenského Červeného kríža (SČK).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Červený kríž

Vyzdvihla, že zasvätili svoj život záchrane ľudských životov, ochrane zdravia či dobrovoľnej pomoci ľuďom v núdzi. „Vyslovila som im rešpekt a veľké poďakovanie za všetky aktivity Červeného kríža. Či už je to dobrovoľné darcovstvo krvi, kurzy prvej pomoci, sociálna a potravinová pomoc, podpora obetiam domáceho násilia alebo osveta medzi mládežou i dospelými,“ priblížila hlava štátu.

Zároveň pogratulovala k získaným oceneniam, ktoré SČK udelil 30 ľuďom a organizáciám za výnimočný prínos v humanitárnej oblasti.
„Gratulujem k získaným oceneniam, ktoré sú vyjadrením odborných i morálnych kvalít, no predovšetkým ľudskosti,“ poznamenala prezidentka.

Ocenenia

Udeľovanie ocenení za humanitárnu prácu sa konalo pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý každoročne pripadá na 8. mája. „Chceme tak vyzdvihnúť nezištnosť a odhodlanie, ktoré títo ľudia často celoživotne preukazujú vo svojich komunitách v oblasti humanitárnej práce, podpory bezpríspevkového darcovstva krvi či opatrovateľstva,“ uviedol SČK. Odovzdaná bola aj cena za záchranu života, a tiež najvyššie ocenenie – Medaila Henryho Dunanta, zakladateľa Medzinárodného hnutia Červeného kríža, ktorá má tento rok až dvoch laureátov. „Ubehlo presne 105 rokov od založenia nášho predchodcu Československého Červeného kríža. Sme hrdí, že aj dnes v našich radoch pracujú stovky ľudí, ktorí nezištne stoja na strane ľudskosti a nádeje. Patrí im naša vďaka a úcta. Práve ich hlas by mal v tento deň zaznieť, aby našu spoločnosť inšpiroval k spolupatričnosti a láskavosti,“ uviedla generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d