Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) prichádza na 7. schôdzu vlády SR v Bratislave v pondelok 4. decembra 2023. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** príchod MV kamera

Ministri členských krajín Európskej únie (Rada EÚ) v utorok v Bruseli definitívne schválili nový pakt o migrácii a azyle, čiže masívne prepracovanie doterajších migračných a azylových zákonov eurobloku.

Na snímke minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) prichádza na 7. schôdzu vlády SR v Bratislave v pondelok 4. decembra 2023. FOTO TASR – Martin Baumann *** Local Caption *** príchod MV kamera

Schválený pakt pozostáva z desiatich právnych predpisov, ktoré podporuje veľká väčšina členských štátov EÚ. Slovensko v súlade s avizovaným postojom hlasovalo pri dvoch predpisoch proti a pri ôsmich sa hlasovania zdržalo. Na toto rozhodnutie Bruselu reaguje aj minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Dnes bol v Bruseli definitívne schválený takzvaný migračný balíček. Zavádza neprijateľný princíp, že členské štáty buď dobrovoľne prevezmú časť nelegálnych migrantov od najviac zaťažených krajín, alebo budú platiť akési „odškodné“ v podobe desiatok tisíc eur za jedného migranta.“ hovorí Šutaj Eštok.

V4 bola proti

Minister vnútra poukázal na to, že väčšina krajín V4 bola proti tomuto zneniu migračného paktu. K ním sa v istých bodoch pridalo aj Rakúsko: „ Nové predpisy dnes spolu so Slovenskom nepodporili ani Maďarsko a Poľsko, niektoré časti ani Rakúsko. Dnešné hlasovanie však bolo len formalitou – skutočné rozhodnutie prijal pred mesiacom Európsky parlament. A tu sa presne ukazuje, aké dôležité bude, koho si Slovensko 8. júna zvolí za svojich budúcich europoslancov. Či to budú ľudia, pre ktorých bude slovenský národnoštátny záujem na prvom mieste, alebo osoby, ktoré kvôli svojej liberálnej a progresívnej agende urobia hocičo, čo Slovensko reálne poškodí.

Nicholsonová a progresívci hlasovali za

„Pripomeňme si, kto zo súčasných slovenských europoslancov tento migračný balíček podporil. Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorú do Európskeho parlamentu poslala SaS (ktorá má inak plné ústa rečí proti nelegálnej migrácii, len škoda, že to potom dopadne takto) a Vladimír Bilčík s Jozefom Mihálom, ktorí prišli na kandidačnej listine koalície Progresívne Slovensko/Spolu – tam to naozaj nikoho nemôže prekvapiť.

Výzva občanom

V príspevku na sociálnej sieti Matúš Šutaj Eštok aj občanom SR adresuje výzvu: „Ešte raz: liberálni a progresívni „slovenskí“ europoslanci nielenže neváhajú kydať priamo v Bruseli na svoju vlasť, ale priamo sa podpisujú pod rozhodnutia, ktoré poškodzujú Slovensko.“ Poukazuje minister. Preto príďte 8. júna voliť a pošlite do Európskeho parlamentu ľudí, ktorí nikdy nepovýšia ideológiu nad záujmy svojej vlasti. HLAS vám garantuje, že jeho kandidáti majú tieto priority „upratané“ a podpory nelegálnej migrácie sa od nich nikdy nedočkáte.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d