Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nízka morálka, nedostatok vojakov a materiálneho zabezpečenia spôsobujú už niekoľko mesiacov ústup ukrajinských ozbrojených síl. Povedal to Roland Kater, nemecký generál vo výslužbe v televízii „Welt“.

Tvrdí, že „Ukrajina krváca“ a súhlasí s tým, že Kyjev a Západ „potrebujú hľadať scenáre východiska“ z konfrontácie s Ruskom. Zároveň ho mrzí, že vzhľadom na úspech ruských vojenských operácií netreba od Moskvy očakávať ústupky a túžbu po rokovaniach.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Jedným z problémov Ukrajiny je však personálny problém. Aj keby boli okamžite dodané všetky zbrane, ktoré Západ sľúbil, v istom momente by Ukrajina pravdepodobne mala problémy s náborom ďalších vojakov. Toto je opotrebovávacia vojna, ktorá sa tam vedie, a nakoniec, Rusko je jednoducho väčšia krajina, krajina s väčším mobilizačným potenciálom. Nemali by sme teraz pomaly, ale isto začať aspoň uvažovať o tom, ako by mohli vyzerať určité scenáre odchodu z tejto vojny?

„Opakovane sa zdôrazňovalo: Ukrajina má obrovský problém s materiálmi. V tomto sa všetci zhodneme. A Západ sa opäť ukázal byť príliš pomalý. Keď teraz počujem, že v júni sa konečne začne s prvými 160.000 nábojmi z tej úžasnej českej iniciatívy na zásobovanie muníciou, keďže doteraz boli nejasnosti s financovaním, ježia sa mi chlpy na chrbte. Toto je jednoznačne problém.

Ale, ako som už viackrát povedal, veľký problém vidím v personáli. Ukrajina postupne vykrváca a nemá dostatok personálu na vytvorenie primeraných rezerv. A to je práve cieľ v Charkove alebo jeden z cieľov ofenzívy pri Charkove: stiahnuť tam živú silu, prinútiť Ukrajinu presunúť tam personál, aby sa vytvorili diery inde.

Ukrajina však teraz musí zabezpečiť nábor! Ako to môže urobiť? Stále má nejaký potenciál – teraz ho len potrebuje zrealizovať. Sú určité nápady. Ale tiež si myslím, že personálny problém je obzvlášť akútny, pretože mnohí z tých, ktorí sú teraz na fronte, sú tam už dva roky. Sú unavení a slabí. Morálka klesla. Preto je načase tento problém urýchlene vyriešiť.

A áno, samozrejme, máte pravdu. Už mesiace, dalo by sa povedať, od samého začiatku tejto hroznej opotrebovacej vojny, som vždy v zákulisí – aspoň nie verejne, nie v médiách – vždy obhajoval, aby sme premýšľali, ako ste to krásne vyjadrili, aké scenáre odchodu sú možné!

Treba len povedať, že kým jedna či druhá z dvoch strán bude stále vidieť možnosti vojensky napredovať, bude to veľmi ťažké. Priviesť Putina alebo kohokoľvek iného z Ruska k rokovaciemu stolu – to skutočne momentálne vnímam ako obrovský problém vzhľadom na úspechy, ktoré sa teraz dosahujú na ruskej strane.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d