Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Portál Euroactiv urobil vzorku kandidáta na europoslanca za Slovenskú republiku.

Ide o muža, ktorý má v priemere 44 rokov, pochádza z Bratislavského kraja a je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky… ktorý by chcel byť poslancom Európskeho parlamentu, čo sa však vylučuje. Takže ak by bol takýto poslanec NRSR zvolený aj za europoslanca, automaticky stráca mandát v slovenskom parlamente. Aj tieto fakty by mali voličom pomôcť rozhodnúť sa správne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Z tohto priemeru, nad ktorým môžeme krútiť hlavou, sa vymyká kandidátka hnutia REPUBLIKA, ktorá má najmenej Bratislavčanov (2) a ani jedného poslanca NR SR, kým naopak „Demokrati“ majú dokonca väčšinu kandidátky priamo z Bratislavského kraja – 8 kandidátov z pätnástich, ktorých môžeme poslať zo Slovenska do Bruselu.

Milan Uhrík, líder hnutia REPUBLIKA je zároveň najmladším lídrom strany, najstarším je zas Józef Berényi (Maďarská aliancia). Najstaršiu kandidátku má SNS, celkovo najmladšiu postavil Smer-SD.

Zvláštnou anomáliou je, že až 26 poslancov Národnej rady kandiduje do Európskeho parlamentu. Dokonca aj dvaja členovia vlády, z toho jeden vicepremiér – obaja za SNS, navyše sú nasadený v prvej trojke, pričom túto kandidátku vedie ďalší vysoko postavený funkcionár – podpredseda parlamentu…

Deväť súčasných europoslancov opätovne tiež kandiduje, služobne najstarším matadorom je Monika Flašíková-Beňová, ktorá derie lavice europarlamentu už 20 rokov nepretržite.

Pomer mužov a žien je 70,67% ku 29,33 percent, takže ženy majú takmer tretinové zastúpenie.

Keďže europoslanci nereprezentujú formálne Slovensko, ale sa hlásia do tzv.politických rodín (frakcií), dôležité pri voľbe je tiež poznať, kde nakoniec konkrétni poslanci za tú-ktorú stranu pravdepodobne skončia, a teda akú politiku: či vlasteneckú, na obhajobu slovenských národno-štátnych záujmov; liberálno-mainstreamovú s nezmyslenými nariadeniami bruselských elít, ničiacich európske hospodárstvo, aj životnú úroveň obyvateľov; pragmatickú na ochranu pôvodnej európskej civilizácie alebo ideologickú, v skutočnosti anticivilizačnú, s výstrelkami mimo racionálny rozum; mierovú na všetky štyri svetové strany alebo konfrontačnú s trvalým zbrojením.

Zoznam politických subjektov so zaregistrovanou kandidátnou listinou a vyžrebované čísla:

1 Slovenský patriot

2 My Slovensko

3 Demokrati

4 Maďarská aliancia

5 SDKÚ-DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia Demokratická strana

6 Spájame občanov Slovenska

7 Pirátska strana Slovensko

8 Spoločne občania Slovenska

9 Socialisti.sk

10 Slovenská národná strana

11 Republika

12 Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

13 Srdce vlastenci a dôchodcovia – Slovenská národná jednota

14 Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko

15 Zdravý rozum

16 Komunistická strana Slovenska

17 Kresťanská únia

18 Smer – Sociálna demokracia

19 Kresťanskodemokratické hnutie

20 Sloboda a solidarita

21 Progresívne Slovensko

22 Slovensko, Za ľudí

23 Hlas – Sociálna demokracia

24 Volt Slovensko

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d