Slovanské Noviny

9. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kanada – krajina alebo miesto zločinu? Určite krásna krajina, kým sa nedostala do rúk liberálov. Teraz je krajina pod vedením vlády, ktorá je mäkká voči zločinu a dáva priestor mafiám. Liberáli pri moci sú prísni na chudobných Kanaďanov, ale pokiaľ ide o mafie, násilníkov, útočníkov, sú ako medík.

Keď krajinu viedli konzervatívci, trestných činov bolo málo, ale odkedy sa v roku 2015 ujali vlády liberáli, zločinci majú, zdá sa svoj deň. Počet vrážd v Kanade sa v rokoch 2005 až 2015 znížil, ale potom prišli liberáli so svojím liberálnym najvyšším súdom a politikou mäkkej kriminality a z Kanady urobili nebezpečné miesto na život.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nižšia miera násilných trestných činov za konzervatívneho režimu sa mala pripísať ich politike tvrdého boja proti zločinu.

Na veľkú úľavu kriminálnikov však tieto tvrdé politiky teraz buď zrušili súdy, alebo ich zrušili liberáli po svojom víťazstve v roku 2015. Liberáli viedli kampaň za radikálnejší pohľad na kriminalitu, pričom vinu za kriminálne správanie pripisovali skôr “diskriminácii” a “spoločnosti”, než zdôrazňovaniu individuálnej zodpovednosti. Možno práve to, čoho je Kanada v súčasnosti svedkom, potvrdzuje ich postoj.

Podľa údajov “Statistics Canada” pripadá v súčasnosti v Kanade 2,06 zabitia na 100 000 obyvateľov.

S nárastom o 3 % oproti predchádzajúcemu roku dosiahol počet vrážd svoj vrchol od roku 2005. Tri roky po sebe došlo k nárastu počtu vrážd, najhoršie dopadli Ontario a Britská Kolumbia.

Kľúčovým faktorom, ktorý spôsobuje prudký nárast počtu vrážd, je výrazný nárast násilia zo strany gangov.

Podľa kanadského štatistického úradu “celkovo vraždy súvisiace s gangmi predstavovali takmer štvrtinu (23 %) všetkých vrážd. Miera vrážd súvisiacich s gangmi v roku 2021 však bola najvyššia (0,48 na 100 000 obyvateľov) zaznamenaná v Kanade od roku 2005, keď sa prvýkrát začali zbierať porovnateľné údaje.”

Predchádzajúce vlády sa usilovali o to, aby sa Kanada stala bezpečnou krajinou pre život, ale všetko sa to zmazalo hneď, ako sa k moci dostala Trudeauova vláda. Podľa čerstvých údajov, ktoré tento týždeň zverejnil kanadský štatistický úrad, bolo v Kanade v roku 2021 celkovo zabitých 788 ľudí. Okrem toho federálna vláda začala zbierať údaje o vraždách spáchaných gangmi v roku 2005 a približne pätina týchto vrážd súvisela s gangmi.

Dnešná Kanada veľmi potrebuje prísnejšie tresty za násilné trestné činy a väčšie úsilie vlády. Ale čo vláda robí? Vláda nerobí nič v smere znižovania kriminality v krajine. Liberáli jednoducho neprijímajú opatrenia na zastavenie násilia gangov a naďalej presadzujú žalostne nízke tresty pre páchateľov násilných trestných činov v spolupráci s kanadským Najvyšším súdom, ktorý je mäkký voči zločinu.

Nedávno sme v TFI informovali o tom, ako Trudeauova vláda zaviedla politiku kontroly zbraní, ktorá sa ukázala byť výstrelom do vzduchu pre mafie v krajine. Vyhlásili “zmrazenie” ručných zbraní pre legálnych držiteľov zbraní len preto, aby sa Kanada stala nebezpečnejšou. Liberáli zaviedli svoje “zmrazenie” ručných zbraní pre legálnych držiteľov zbraní. Národné zmrazenie ručných zbraní bolo prvýkrát oznámené spolu s návrhom zákona C-21, ktorý je najsilnejším opatrením na kontrolu zbraní za posledných 40 rokov, v máji 2022.

Bol to však len “zákaz” a nie “zmrazenie”. Je zameraný len na tých, ktorí už dodržiavajú zákony. Sme si však vedomí, že za vysokú mieru trestnej činnosti so zbraňami v krajine nemôžu kanadskí držitelia zbraní, ktorí dodržiavajú zákony. Gangy budú aj naďalej dovážať do krajiny nelegálne strelné zbrane a používať ich pri trestných činoch.

Zákaz zaviedol Trudeau len preto, aby presadil svoj politický program, pričom neurobil takmer nič, aby riešil kriminálne činy v krajine. Kanaďania si vybrali a zvolili vodcu, ktorý má chrániť ich životy a záujmy, ale zdá sa, že im zvoní umieračik.

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d