Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

InfoVojna o podozrivom obsahu uvádzanom v príbalovom letáku proticovidovej injekcie od firmy AstraZeneca informovala už na jeseň roku 2020. Moderátor Julo Viršík si chcel na jar roku 2021 očkovaním AstraZenecou zaistiť cestu von z pandémie a k slobode.

Dostal svoju dávku a zlyhalo mu srdce. Po očkovaní vakcínou od farmaceutickej firmy AstraZeneca zomrela na následky krvnej zrazeniny aj obľúbená moderátorka britskej BBC. Európska lieková agentúra v júni roku 2021 následne varovala štáty pred podávaním vakcíny AstraZeneca. Koncom apríla roku 2024 už samotná AstraZeneca priznáva, že jej vakcína proti Covid-19 môže spôsobiť smrteľné vedľajšie účinky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca oznámila stiahnutie svojej vakcíny proti Covid-19 z celosvetových trhov a tvrdí, že tento liek bol vytlačený alternatívami.

K tomuto vývoju došlo po tom, čo výrobca lieku nedávno priznal, že vakcína môže v zriedkavých prípadoch spôsobiť potenciálne smrteľné krvné zrazeniny.

V stredajšom vyhlásení, ktoré citovali viaceré médiá, hovorca spoločnosti AstraZeneca uviedol, že od začiatku pandémie bolo vyvinutých viacero variantov vakcíny, čo viedlo k poklesu dopytu po vakcíne Vaxzevria, ktorá sa už nevyrába ani nevyvíja. Hovorca tiež citoval nezávislé odhady, podľa ktorých „len v prvom roku používania bolo zachránených viac ako 6,5 milióna životov a celosvetovo bolo dodaných viac ako 3 miliardy dávok“.

Vakcína spoločnosti AstraZeneca bola zavedená začiatkom roka 2021, krátko po tom, ako Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila epidémiu Covid-19 za pandémiu. Spoločnosť AstraZeneca vlani v marci dobrovoľne stiahla povolenie na uvedenie vakcíny na trh v EÚ, čo potvrdila aj Európska lieková agentúra.

Krátko po uvedení na trh sa spoločnosť AstraZeneca ocitla v centre pozornosti po tom, ako mnohé západné krajiny pozastavili používanie jej vakcíny pre obavy, že u niektorých pacientov mohla spôsobiť vznik krvných zrazenín. Zdravotnícki úradníci EÚ však v tom čase trvali na tom, že prínosy očkovania stále prevažujú nad rizikami.

V posledných mesiacoch výrobca lieku vedia na súde spor kvôli hromadnej žalobe, v ktore sa uvádza, že vakcína spoločnosti AstraZeneca je „chybná“ a menej bezpečná, ako sa očakávalo. Spoločnosť toto obvinenie odmietla.

Žalobcovia trvaajú na tom, že vakcína spôsobila syndróm trombózy s trombocytopéniou (TTS), zriedkavý stav, pri ktorom má človek krvné zrazeniny, ktoré môžu znížiť prietok krvi, v kombinácii s nízkym počtom krvných doštičiek, čo môže spôsobiť ťažkosti pri zastavení ní krvácania. Predpokladá sa, že TTS spôsobený vakcínou súvisí len v Spojenom kráľovstve s niekoľkými desiatkami úmrtí a stovky ďalších ľudí utrpeli vážne zranenia.

Hoci spoločnosť spočiatku popierala súvislosť medzi týmto ochorením a používaním výrobku, vo februári minulého roka v súdnych dokumentoch predložených Najvyššiemu súdu Spojeného kráľovstva priznala, že „vakcína AstraZeneca môže vo veľmi zriedkavých prípadoch spôsobiť TTS“, pričom dodala, že „príčinný mechanizmus nie je známy“. Zároveň tvrdila, že vakcína má „prijateľný bezpečnostný profil“.

Koncom apríla roku 2024 AstraZeneca priznáva, že jej vakcína proti Covid-19 môže spôsobiť smrteľné vedľajšie účinky.


Zdroj: rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d