Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Šimkovičová o politickom aktivizme progresívnych novinárov a umelcov, ktorého už veľká časť populácie má plné zuby, o neobjektívnej RTVS

O stretnutí so Sorosovou eurokomisárkou Jourovou kvôli novom zákone o Slovenskej televízii a rozhlase & o dvojakom meraní poriadkov vo verejnoprávnych médiách probruselskou vládou poľského premiéra Donalda Tuska a pronárodnou vládou Roberta Fica.

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nom. SNS) v 1. časti rozhovoru so zakladateľkou a moderátorkou Rádia Universum Martinou Kociánová komentovala aktuálne dianie na Slovensku poznačené hystériou tých, čo nechcú prísť o moc nad životom a kontrolou mysle ľudí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Slovenská vláda odsouhlasila ve středu 24. dubna nový zákon o veřejnoprávní televizi a rozhlasu. Namísto dosavadní veřejnoprávní instituce vznikne Slovenská televízia a rozhlas. Ředitele bude volit devítičlenná rada. Radu budou tvořit čtyři zástupci, které nominuje ministerstvo kultury. Zbylých pět zvolí Národní rada.

Slovenský premiér Robert Fico po středečním zasedání vlády řekl: „Televize a rozhlas objektivně nemohou být objektivní, protože jsou ve sporu s vládou Slovenské republiky. Je porušováno základní lidské právo občanů Slovenské republiky na to, aby měli k dispozici objektivní informace.“

Tento krok byl očekáván už několik měsíců, a například slovenská ministryně kultury Martina Šimkovičová už před časem prohlásila: „Není absolutně v pořádku, že ve veřejnoprávním médiu se cenzurují jisté názory. V tématech jako covid nebo Ukrajina se v mainstreamu dlouhodobě připouští jen jediný názor. Jakmile máte jiný názor, jste označováni za dezoláta, za šiřitele bludů nebo za přívržence nějaké skupiny z východu.“ To řekla ministryně Šimkovičová a dodala, že cílem nového zákona je především posílit jeho veřejnoprávní charakter a zajistit dodržování plurality.

Nejen o médiích si budu dnes povídat právě se slovenskou ministryní kultury Martinou Šimkovičovou.

Viac vo videu:

Prepis videa TU.


Zdroj: radiouniversum.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d