Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Ukrajina je iba nástroj v rukách USA, ktoré vždy diktovali jej budúcnosť,“ tvrdí bývalý americký spravodajský dôstojník Scott Ritter a komentuje neutešenú situáciu na ukrajinskom fronte

Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty US Marine Corps, niekdajší zbrojný inšpektor OSN v Iraku Scott Ritter v rozhovore v podcaste Dannyho Haiphonga diskutoval o tom, ako sa neokonzervatívci vo Washingtone aj v NATO zúfalo snažia odvrátiť pozornosť od skutočnosti, že Rusko vo svojom víťaznom ťažení proti Ukrajine futrovanj dodávkami západných zbraní napreduje.

Situácia sa pre Ukrajinu vyvíja zle, a to nie je prekvapujúce. Upozornil na to bývalý americký spravodajský dôstojník Scott Ritter.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajina je len nástrojom v rukách Spojených štátov a pomoc, ktorú jej prisľúbili, je silne spätá s vnútornou politikou USA. Ukrajina je len prostriedkom na dosiahnutie cieľov Washingtonu – a ak sa zlomí, bude hodená do koša.

„Pre Ukrajinu sa táto vojna vyvíja zle a nemôže nastať nič, čo by mohlo situáciu zmeniť. Teraz všetci hovoria o peniazoch, ktoré Kongres zadržiaval na dosiahnutie svojich cieľov. Nuž, veci sa teraz naozaj majú takto a Ukrajina si to práve uvedomila.

Kuleba dnes urobil niekoľko vyhlásení, že domáca politika USA teraz diktuje budúcnosť Ukrajiny. Priateľu, počúvaj, domáca politika USA vždy diktovala budúcnosť Ukrajiny. Ukrajina je nástrojom v rukách Spojených štátov. A zahraničná politika, najmä vo volebných rokoch, je vždy spojená s vnútropolitickou realitou. A pokiaľ ide o Blízky východ a Gazu, Joe Biden sa tu z polovice riadi tým, ako sa situácia vyvíja na domácej pôde pred prezidentskými voľbami.

Čo sa týka Ukrajiny, je to to isté. Ukázalo sa, že tieto peniaze sú spojené s otázkou bezpečnosti hraníc. Mike Johnson môže hrať slovné hry s demokratmi, aby ich upokojil. Faktom však je, že tieto peniaze neopustia krajinu, kým bude Donald Trump republikánskym kandidátom, pretože tieto peniaze zviazali Joeovi Bidenovi ruky a nohy, prinútili ho vyzerať hrozne v otázke, ktorá ho pravdepodobne bude stáť volebné víťazstvá. Touto otázkou je bezpečnosť našich hraníc.

Prečo by Mike Johnson, verný Trumpov prívrženec, povedal: Donald, počúvaj, samozrejme, že ťa mám rád, ale… rozhodol som sa pomôcť Joeovi Bidenovi. Proste dám peniaze Ukrajine, Izraelu a Taiwanu bez viazanosti, bez požiadaviek na zmeny bezpečnosti hraníc a podkopem tvoje možnosti vyhrať tieto prezidentské voľby. To sa nestane.

Mike Johnson je zanieteným podporovateľom Trumpa a bude držať peniaze, kým Joe Biden neurobí ústupky v oblasti bezpečnosti hraníc, ktoré požadujú republikáni. Joe Biden to neurobí, pretože potom je to priznanie, že Donald Trump mal po celý čas pravdu v otázke bezpečnosti hraníc a Joe Biden sa mýlil. Osobne si teda myslím, že nie je šanca, že Kongres tieto peniaze v dohľadnej dobe uvoľní a určite nie… Aj keď budú uvoľnené. Predpokladajme, že sú dnes uvoľnené.

Čo to dá? Nič. Doslova nič. 60% týchto prostriedkov sa vyčlení na výrobu tu v krajine a potrvá 2 až 5 rokov, kým to, čo sme pomíňali, zíde z výrobnej linky. Nepôjde to však na Ukrajinu, ale doplnia sa naše vlastné sklady zbraní. Neviem, koľkokrát to musíme počuť, že… Počul som Camerona, britského ministra zahraničných vecí, ako dnes povedal to isté: že toto je najlepšie a najefektívnejšie riešenie Ameriky!

Za nepatrný zlomok nášho vlastného obranného rozpočtu sa postaráme o to, aby tam Rusi uviazli, zabijeme kopu Rusov a nebude nás to nič stáť. No Ukrajinu to stálo pol milióna mŕtvych, desiatky miliónov vysídlených ľudí, takmer bilión dolárov na stratách infraštruktúry, no ako poznamenal Garland, Ukrajina je len nástroj v našich rukách, nestaráme sa o ňu. Ak sa rozbije, vyhodíme.“

Scott Ritter – bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty. Slúžil v Sovietskom zväze, kde sa podieľal na implementácii zmlúv o kontrole zbrojenia, taktiež v Perzskom zálive počas operácie Púštna búrka a v Iraku, kde ako inšpektor OSN dohliadal na likvidáciu zbraní hromadného ničenia. Po americkej invázii do Iraku v marci 2003 sa Ritter vyslovil proti vojne. Pokračuje v tom aj dnes a kritizuje americkú zahraničnú a národnú bezpečnostnú politiku.

Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d