Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Bez Evropské unie by nám bylo lépe, jsme ale odkázáni v ní zůstat, protože nemáme luxus Švýcarska nebo Velké Británie. 

Otevření hranic nebylo pro nás žádným fatálním přínosem,“ říká Václav Klaus. Podle exprezidenta Václava Klause by Česká republika měla setrvat v unijních strukturách a „tlumit škody“, které současné vedení EU páchá. Jako příklad zmínil hojně diskutovaný migrační pakt.

Bez členství v Evropské unii by nám bylo lépe. Vystoupit z ní ale není řešení, musí se tlumit škody, prohlásil bývalý prezident Václav Klaus, který sám Českou republiku dříve do unijních struktur dostal. Podle něj bylo „fatálním zločinem“ otevření evropských hranic, které dalo volný prostor nelegální migraci. „Fatální chyba. Jsem ochoten na hranicích České republiky s jakoukoliv zemí světa vyndat z kapsy pas a ukázat, kdo jsem,“ nešetřil kritikou Klaus.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Coby premiér předával Václav Klaus na začátku roku 1996 v Římě českou přihlášku do Evropské unie. O sedm let později pak byl přítomen u podpisu smlouvy, která stvrdila členství v unijním uskupení. Ovšem nyní – o dvě dekády později – patří zakladatel Občanské demokratické strany k nejostřejším kritikům Evropské unie a jejích současných pravidel.

Co se mu líbí nejméně? Zrušení evropských hranic. „Považuji to za zločin, fatální chybu. Jsem ochoten na hranicích České republiky s jakoukoliv zemí světa vyndat z kapsy pas a ukázat, kdo jsem. Otevření hranic nebylo pro nás žádným fatálním přínosem. Cestovat se mohlo i před 1. květnem 2004, tedy i bez toho, že jsme byli členy EU,“ nešetřil Klaus kritikou v Partii Terezie Tománkové.

Na druhou stranu si i přes své nemalé výhrady nemyslí, že je řešením vystoupit z EU, jak provolává například aktivista a šéf neparlamentní strany PRO Jindřich Rajchl na svých demonstracích. Naopak podle exprezidenta by Česká republika měla setrvat v unijních strukturách a „tlumit škody“, které současné vedení EU páchá. Jako příklad zmínil hojně diskutovaný migrační pakt.

„Nemáme luxus Švýcarska nebo Velké Británie. Myslím, že jsme bohužel odkázáni na to, abychom zůstali. A revoluční nebo radikální kroky jako další demonstrace pořádané panem Rajchlem na Václaváku, abychom vystoupili? Nejsem anarchista, tenhle nerealistický postoj nesdílím,“ konstatoval Klaus ve vysílání CNN Prima NEWS.

Značnou porci kritiky mířil exprezident také směrem k evropským dotacím, které podle něj vytvořily obrovské korupční prostředí a jsou spíše ke škodě než k užitku. „Vidím hlavně cyklostezky a rozhledny na místě, kde není nikam vidět. Nebo lyžařské sjezdovky, kde se musíte odpichovat, aby to vůbec vedlo dolů. Byl jsem na všech,“ přisadil si Klaus.

„Je to zdánlivě lákavá věc, abychom dělali mnoho věcí společně, ale ukazuje se, že to má tolik úskalí, že to je vlastně tragická chyba,“ doplnil ohledně svého zklamání z fungování současné Evropské unie.

Zdroj: cnn.iprima.cz

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d