Slovanské Noviny

15. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Konflikt v Izraeli a Gaze dokonale ilustruje, ako sa vláda Spojených štátov riadi korupciou, s hlboko zarytou židovskou a izraelskou loby, ktorá je schopná kúpiť si každého politika na národnej úrovni, na ktorom záleží, aby ohavnému Benjaminovi Netanjahuovi dala voľnú ruku, a to v zmysle voľného priechodu. o páchaní vojnových zločinov a zároveň má neobmedzený prístup k americkému štátnemu pokladu a obsahu vojenských arzenálov.

Vzhľadom na to, že aj médiá sú v rukách tých istých zloduchov, slabo informovaná americká verejnosť môže len na pabluma odpovedať, že je kŕmená tým, čo sa deje vo svete, teda Ukrajina a Izrael dobre, Rusko a Palestína zle.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Určite nie som prvým pozorovateľom politiky v Spojených štátoch, ktorý si všimol, ako k tomuto zhoršeniu došlo za môjho života, kde krajina, ktorá kedysi verila v zásluhovosť, bola teraz skorumpovaná peniazmi, s vládnucou triedou, napr. ako to je, zdá sa, že sa utápa v zelených veciach, aj keď predstiera, že presadzuje politiku, ktorá pomáha priemernému Američanovi.

Nerozumný prezident Joe Robinette Biden práve teraz pracuje na svojom najnovšom podvode, ktorý spočíva v spájaní všetkých peňazí, ktoré sa vyhodia na Izrael a Ukrajinu, do balíka s Taiwanom, aby bez námahy prešiel Kongresom vzhľadom na jeho nepriateľstvo voči Rusku aj Číne a jeho hlbokú pretrvávajúcu lásku ku všetkému izraelskému. 100 miliárd dolárov je všetko, čo Joe chce, 10 miliárd okamžite pre Izrael a zvyšok treba rozdať, väčšinou starému dobrému chlapcovi Volodymyrovi Zelenskému a trochu aj Taiwancom.

A možno si všimnúť, že časť obrovského oceánu peňazí sa akosi prilepila na prsty rozmaznaných obyvateľov Capitol Hill.

Niekto by sa mohol opýtať, ako sa Biden, robotník zo Scrantonu v Pensylvánii, ktorý strávil celý svoj dospelý život v štátnej správe a ktorý je ženatý so školskou učiteľkou, dostal k čistému majetku v rozmedzí 9 miliónov dolárov?

Samozrejme, teraz sa zdá, že dostal pozoruhodnú asistenciu od syna menom Hunter, ktorý je niečo ako jednočlenný korupčný stroj na šnupanie kokaínu, ktorý bol viac než ochotný podeliť sa o svoju štedrosť s otcom výmenou za malú pomoc so zahraničnými despotmi tu. a tam.

Jeden si spomína, ako v sedemdesiatych rokoch existovali prinajmenšom nejaké špekulácie o tom, ako prezident Lyndon Baines Johnson, ktorý celý svoj pracovný život strávil vo vláde, začal vyrastať v chudobe a po jeho smrti v roku 1973 získal odhadovanú hodnotu 15 miliónov dolárov. Opustil prezidentský úrad v čase, keď to boli vážne peniaze, ktoré sa dnes rovnali približne 100 miliónom dolárov. Vedelo sa, že je dobre zapojený do texaských židovských a proizraelských kruhov a zdalo sa, že má všetky správne kontakty na súkromné ​​investície, ktoré nemusel verejne deklarovať.

Ale nikto neprišiel na to, ako podojiť systém ako Clintonovci, a ja sa stále smejem, keď si spomínam, ako sa pokúšali vziať so sebou striebro Bieleho domu, keď opustili rezidenciu.

Po odchode z prezidentského úradu v roku 2001 tvrdili, že sú úplne na mizine a dokonca zadlžení, no obratná manipulácia s ich Clintonovou nadáciou odvtedy priniesla neočakávaný zisk viac ako 300 miliónov dolárov v dnešných dolároch.

Bol to vzor napodobnený Barackom Obamom , ktorý odišiel z úradu s väčšou hotovosťou v ruke prostredníctvom zvyčajného mechanizmu zväčša nečitateľných duchov napísaných v ich mene, ktoré boli potom vo veľkom počte prenesené voličom Demokratickej strany na podporu veci.

Barackova peňažná hodnota sa teraz odhaduje na 70 miliónov dolárov a vlastní aj značné nehnuteľnosti vo Washingtone, Chicagu a, samozrejme, na Martha’s Vineyard, kde má pozemok s rozlohou 29 akrov v hodnote 12 miliónov dolárov .

Samozrejme, do určitej miery zlé správanie prezidentov, aspoň kým sú ešte vo funkcii, nie je také hrozné ako v prípade členov Kongresu a dokonca sudcov Najvyššieho súdu.

Prezidenti sú veľmi viditeľní a obklopení zamestnancami a médiami, ktorí sú svedkami čohokoľvek, čo robia, zatiaľ čo hriechy iných vysokých vládnych úradníkov sú anonymnejšie a môžu sa zapojiť do praktík, ako je prijímanie úplatkov a dôverné obchodovanie na základe ich predchádzajúcej znalosti legislatívy alebo výdavkov, ktoré čakajúce, ktoré by mohli priniesť neočakávaný zisk, ak je jeden dosť šikovný na nákup tých správnych akcií.

Aj kongresmani majú dobré “predpoklady”

Kongresmani majú tiež dobré predpoklady na to, aby využili rodinných príslušníkov na vykonávanie obchodov, čím sa vyhnú kontrole svojich vlastných bankových a investičných aktivít. To sa skutočne tvrdilo v mnohých prípadoch, keď sa vládnym úradníkom podarilo nahromadiť veľké majetky počas výkonu funkcie.

A niet pochýb o tom, že korupcia tej či onej formy je hra, ktorá sa hrá v Kongrese a inde, vrátane štátnej a miestnej úrovne. V istom zmysle je všade okolo nás.

Nedávne odhalenie zjavnej tendencie senátora Boba Menendeza z New Jersey prijímať úplatky bolo sčasti obzvlášť otrasným príbehom, pretože veľkú časť koristi  tvorilo 480 000 dolárov v hotovosti nacpaných do vreciek saka, skríň a v trezore spolu s 13 zlatými tehličkami, dvoma z nich označené ako 1 kilogram v hodnote viac ako 100 000 dolárov.

V garáži bol luxusný kabriolet Mercedes-Benz za 60 000 dolárov, ktorý bol darom pre Menendezovu vtedajšiu priateľku, ktorá zdemolovala svoje vlastné vozidlo pri nehode, pri ktorej zrazila a zabila chodca. Auto pochádzalo od jedného z podnikateľov z New Jersey, ktorí sa v súčasnosti podieľajú na vyšetrovaní korupcie a úplatkárstva, a nikto si nevie celkom dobre vysvetliť, ako polícia nikdy riadne nevyšetrila nehodu, pri ktorej niekto zomrel. Menendez mal údajne pomôcť podnikateľovi tým, že zariadil zablokovanie trestného vyšetrovania aktivít jeho spoločnosti.

Menendez, kubánsky Američan považovaný za politického zástancu tvrdej línie z jeho kazateľnice ako predseda senátneho výboru pre zahraničné vzťahy, bol už predtým vyšetrovaný pre obvinenia z možnej korupcie, ale zakaždým porazil rap. V súčasnosti sa vzdal svojho predsedníctva, ale odmietol opustiť Senát a tvrdí, že je, samozrejme, nevinný. A keďže je nevyhnutne hlavným propagátorom Bidenovej vojny proti Rusku, Biely dom pravdepodobne urobí všetko, čo je v jeho silách, aby ho ochránil, ale len do určitého bodu.

Diskutovalo sa o bohatstve niektorých kongresmanov v dôsledku nedávnej smrti 90-ročnej Dianne Feinsteinovej, senátorky z Kalifornie, ktorá bola považovaná za najbohatšiu a zároveň najstaršiu zo všetkých senátorov. V skutočnosti sa narodila do prominentnej židovskej rodiny v San Franciscu a ešte viac peňazí a majetku získala od svojich troch manželov, z ktorých všetci boli tiež bohatí.

Nikdy nebolo naznačené, že svoje postavenie starostky San Francisca a v Kongrese využívala na nezákonné alebo iné získanie ďalších peňazí, čo možno pripísať ku cti, možno preto, že už bola bohatá. Napriek tomu jej smrti predchádzalo veľké mediálne spravodajstvo o povahe jej majetku a rodinnej hádke, ktorá sa odohráva v súvislosti s tým, ako sa rozdelia všetky peniaze a množstvo špičkových nehnuteľností.

Podľa niektorých údajov sa Feinsteinová stala miliardárkou po smrti svojho posledného manžela, finančníka Richarda C. Bluma v roku 2022, aj keď o tom, kto má nárok na zvyšok majetku, sa teraz nepochybne bude rozhodovať buď súdnym sporom, alebo vyjednávaním s jej vlastnou dcérou Katherine a tri dcéry, ktoré Blum splodil v predchádzajúcom manželstve. Blum a Feinstein zďaleka nezbohatli na politike, ale boli hlavnými darcami Demokratickej strany.

Viac k bodu, ak sa niekto pýta: „Ako tak zbohatli? je trajektóriou bývalej predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej a jej manžela Paula Pelosiho. Nancy bola jedným zo šiestich detí, ktoré sa narodili a vyrastali v silne politickom prostredí, hoci v inak skromných podmienkach, v Baltimore. Jej otcom bol starosta a kongresman z Baltimoru Thomas D’Alesandro, ktorého kedysi vyšetrovala FBI, no nikdy nebol odsúdený za spojenie so zločincami.

Nancy Pelosi a Hubbie Paul sa presťahovali do Kalifornie v roku 1969 po vysokej škole a šiestich rokoch strávených v New Yorku.

Rýchlo sa zapojila do politiky miestnej Demokratickej strany, zatiaľ čo on sa etabloval ako obchodník so špecializáciou na nehnuteľnosti a investície do špičkových technológií, pričom jej pomáhal jeho brat Ronald Pelosi, ktorý bol členom dozornej rady mesta a okresu San Francisco.

Nancy a Paul majú päť detí. Nancy, ktorá má 83 rokov, pôvodne získala svoje kreslo v Kongrese v mimoriadnych voľbách v San Franciscu v roku 1987.

Stala sa prvou ženou predsedníčkou, aj keď nedávno stratila svoju funkciu v dôsledku zmeny Snemovne reprezentantov vo voľbách v roku 2020. Oznámila, že v roku 2024 nebude kandidovať a odíde do dôchodku. Ona a jej manžel naznačili, že budú bývať vo svojom sídle v luxusnej štvrti Pacific Heights v San Franciscu, hoci majú vinicu v Napa Valley a ďalšie nehnuteľnosti v San Franciscu.

Zdržiavajú sa v meste napriek incidentu v októbri 2022, keď bola Pelosiová vo Washingtone, DC, keď do ich domu vstúpila votrelkyňa a žiadala, aby vedela, kde sa nachádza. Potom zaútočil na Paula Pelosiho kladivom. Polícia zatkla útočníka, 42-ročného Davida DePapea, a obvinili ho z napadnutia a pokusu o únos.

Od roku 2021 sa čistý majetok Pelosiovej, ako odhalili jej vládne finančné formuláre a iné zdroje, odhadoval na 120 miliónov dolárov, čo je viac ako zdvojnásobenie jej hodnoty 58 miliónov dolárov v roku 2009 a robí z nej šiestu najbohatšiu osobu v Kongrese.

Vo svojom oznamovacom formulári uviedla, že jej hlavným zdrojom príjmu bol jej vládny plat, ktorý v čase, keď hovorila, dosiahol vrchol 223 500 dolárov. Ona a jej manžel vlastnia nehnuteľnosti „v hodnote najmenej 14,65 milióna dolárov vrátane vinice Svätej Heleny v údolí Napa v hodnote najmenej 5 miliónov dolárov“ a komerčné nehnuteľnosti.

Podľa investigatívneho novinára Glenna Greenwalda Pelosis za posledné dva roky zobchodovali technologické akcie v hodnote 33 miliónov dolárov vrátane Apple, Amazon, Microsoft, Facebook a Google. V máji a júni 2021 Pelosiin manžel kúpil akcie v technologických spoločnostiach ako Alphabet, Amazon a Apple, čím získal zisk 5,3 milióna dolárov, zatiaľ čo Nancy pracovala na protimonopolnej legislatíve s cieľom lepšie regulovať technologický priemysel, ktorý mnohí považovali za jasný konflikt záujmov, ako aj prípad potenciálneho dôverného obchodovania.

Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple, v skutočnosti zavolal Pelosi, aby u nej lobovala v opozícii k novým navrhovaným nariadeniam a v ich diskusii sa otvorene postavila proti zvyšovaniu regulácií obchodovania s akciami zo strany členov kongresu a uviedla, že „sme voľný trh. hospodárstvo“ a kongresmani „by sa na tom mali môcť podieľať“.

Tento komentár vyvolal silnú kritiku vrátane niektorých demokratov: „Rep. Abigail Spanberger (D-Va.) na Twitteri: „Nie. Obchodovanie s prístupom k informáciám nemôže byť pre poslancov výhodou práce.“ Dean Phillips (D-Minn.) – jeden z najbohatších členov Kongresu vďaka svojej obchodnej kariére, ktorá zahŕňala vedenie jeho rodinného liehovaru, ako aj značku zmrzliny Talenti – zopakoval: „Nesúhlasím s hovorcom.“ A poslanec Andy Kim (DN.J.), ktorý zastupuje jeden z najkonkurencieschopnejších okresov v krajine, napísal, že „rozhodne nesúhlasím“ s Pelosiho postojom.

“Američania strácajú dôveru vo vládu a my musíme ukázať, že slúžime ľuďom, nie našim osobným/politickým záujmom.” Reprezentantka Alexandria Ocasio-Cortez (DN.Y.), ktorá povedala, že nedrží jednotlivé akcie ani digitálne aktíva, v piatok neskoro večer zopakovala, že si myslí, že nechať členov Kongresu obchodovať s jednotlivými akciami je zlý pohľad.

“Neexistuje dôvod, prečo by členovia Kongresu mali držať a obchodovať s jednotlivými akciami, keď píšeme hlavné zásady a máme prístup k citlivým informáciám,” povedal Ocasio-Cortez. ‘Existuje mnoho spôsobov, ako môžu členovia investovať bez vytvárania skutočného alebo zdanlivého konfliktu záujmov, ako sú plány úsporného sporenia alebo indexové fondy.’

Nancy Pelosiová a mnohí ďalší kongresmani sa teda evidentne domnievajú, že je v poriadku regulovať odvetvia a tiež umožniť regulačným orgánom materiálne profitovať, keď sa očakáva, že prijaté opatrenia zlepšia postavenie alebo ziskovosť týchto odvetví na akciovom trhu. Toto je dobre zavedený princíp nazývaný insider trading a jej zaujímavý pohľad. Možno to vysvetľuje, prečo je v Kongrese toľko multimilionárov a možno dokonca jeden alebo dvaja miliardári!

Philip M. Giraldi

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d