Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Maďarsko neakceptuje zavádzanie kvót migrantov, je obzvlášť škodlivé a nerozumné,

že na základe ustanovení nového azylového balíka EÚ sa musí zaplatiť pokuta 20 000 eur za migranta tým krajinám, ktoré nie sú ochotné prijať migrantov do ich územie podľa povinnej kvóty, uviedol v utorok v Bruseli minister financií Mihály Varga vo vyhlásení pre maďarských novinárov, informuje portál hirado.hu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rada Európskej únie v utorok definitívne schválila všetky legislatívne kapitoly nového nariadenia o reforme paktu EÚ o migrácii a azyle. Minister financií v tejto súvislosti zdôraznil, že Maďarsko spolu s ďalšími členskými štátmi nebude implementovať opatrenia paktu, keďže migráciu treba podľa neho riešiť inými metódami.

Netreba dovážať problém do Európy a posielať migrantom pozvanie, ale prinášať riešenia do vysielajúcich krajín

zdôraznil. V otázke migrácie je Brusel podľa Mihálya Vargu „neústupný“, preto je v EÚ potrebná zmena.

„Každý maďarský občan má 9. júna možnosť svojim hlasom vyjadriť svoj postoj k otázke migrácie.

Každý vo volebnej miestnosti by sa mal zamyslieť nad tým, či chce žiť v krajine zaplavenej migrantmi, alebo proti nej zdvihne hlas,“ upozornil.

Minister pripomenul, že plot zriadený na južnej hranici Maďarska doteraz stál maďarských daňových poplatníkov 700 miliárd forintov. V tejto súvislosti uviedol, že sa obrátil na eurokomisára zodpovedného za rozpočet, ktorý povedal, že Európska komisia mu stále nie je ochotná poskytnúť podporu.

V súvislosti s tým, že Rada Európskej únie v utorok definitívne schválila pravidelné platby dlhodobej finančnej podpory vo výške 50 miliárd eur určenej Ukrajine, Mihály Varga uviedol:

Maďarská pozícia je taká, že pri použití týchto prostriedkov sa musia dodržiavať tie isté prísne pravidlá, ako keby išlo o podporu EÚ poskytovanú v akejkoľvek inej oblasti.

„Nedajú sa uplatniť dvojaké normy, aj tu treba presadzovať prísnejšie pravidlá používania. Treba sa snažiť aj o to, aby tieto peniaze išli aj do tých regiónov, ktoré nie sú priamo v prvej línii, ako napríklad Podkarpatsko,“ zdôraznil.

Ako uviedol, bremeno starostlivosti o vnútorne vysídlené osoby je v Zakarpatsku čoraz ťažšie, preto aj táto oblasť potrebuje zdroje EÚ.

Poukázal tiež na to, že Ukrajina nedodržala všetky odporúčania týkajúce sa využívania finančných prostriedkov. Podľa jeho názoru Ukrajina zatiaľ neprijala odporúčania týkajúce sa ľudských práv a národnostných menšín, vrátane odporúčaní Benátskej komisie.

“A tu hovoríme o veľmi dôležitých podmienkach, pretože očakávame, že Ukrajina prijme základné hodnoty EÚ spolu s využívaním dotácií EÚ,” uviedol. Mihály Varga o vstupe krajín západného Balkánu do EÚ povedal: hospodárske dobiehanie regiónu je pre Európsku úniu kľúčovou otázkou.

Ako uviedol, tieto krajiny na vstup dlho čakajú a svojim ekonomickým posilnením ponúkajú EÚ príležitosť na rozvoj v rámci medzikontinentálnej konkurencieschopnosti. Zahraničné investície v štátoch západného Balkánu podľa ministra financií neustále rastú a silnie aj spotreba domácností.

“Maďarsko vždy podporovalo pristúpenie krajín tohto regiónu a žiadame, aby sa tak stalo čo najskôr po ich ekonomickom dobehnutí,” zdôraznil.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d