Slovanské Noviny

12. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Izraelská ministerka pre spravodajské služby Gila Gamlielová v nedeľu v denníku The Jerusalem Post napísala, že medzinárodné spoločenstvo by nemalo financovať obnovu vojnou zničeného Pásma Gazy.

Namiesto toho by malo podporovať “dobrovoľné presídlenie” Palestínčanov z tohto územia po celom svete. TASR informuje podľa agentúry AFP.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V denníku The Jerusalem Post Gamlielová uviedla, že “namiesto plytvania peňazí na obnovu Gazy alebo neúspešnej UNRWA môže medzinárodné spoločenstvo pomôcť s nákladmi na presídlenie a pomôcť ľuďom v Gaze vybudovať si nový život v ich nových hostiteľských krajinách“. UNRWA je agentúra OSN pre palestínskych utečencov s ročným rozpočtom viac ako jedna miliarda dolárov.

Podľa odhadu ministersky od násilného ovládnutia Pásma (Gazy) Hamasom v roku 2007 asi 250.000 až 350.000 prevažne mladých dospelých si založilo nový život v zahraničí.

Gaza bola dlho považovaná za problém bez odpovede,” napísala Gamlielová. “Musíme vyskúšať niečo nové a vyzývame medzinárodné spoločenstvo, aby to pomohlo zrealizovať.

Mohlo by to byť obojstranne výhodné riešenie: víťazstvo pre tých civilistov v Gaze, ktorí hľadajú lepší život, a víťazstvo pre Izrael po tejto ničivej tragédii,” dodala.

Nútené vysídlenie Palestínčanov po vzniku štátu Izrael je označované slovom Nakba (katastrofa) a akýkoľvek návrh na ich rozptýlenie je v arabskom svete kontroverzný.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken povedal, že “ľudia by mali mať možnosť zostať v Gaze, vo svojom domove“. Palestínsky prezident Mahmúd Abbás varoval, že vyhnanie obyvateľov Gazy by znamenalo “druhú Nakbu“.

Ministerstvo bývania v Pásme Gaze riadené Hamasom tvrdí, že poškodených alebo zničených počas bojov medzi militantmi Hamasu a izraelskými silami bolo viac ako 40 percent domov.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d