Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské systémy rádio-elektronického boja (REB) vychyľujú americké presné zbrane z kurzu, čo spôsobuje problémy ukrajinským ozbrojeným silám na bojisku. Upozorňuje na to portál „Business Insider“.

Business Insider: Systémy REB zasahujú do amerických presných zbraní na Ukrajine

V článku sa píše, ukrajinské ozbrojené sily počas konfliktu používali americké raketové systémy HIMARS, rakety GMLRS, letecké bomby JDAM a projektily „Excalibur“, ale ruské systémy REB znižujú ich účinnosť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rádio-elektronický boj možno viesť pomocou lacných, no účinných technológií. Slúžia nielen na ničenie presne navádzanej munície, ale aj na prerušenie komunikácie medzi operátorom a bezpilotným prostriedkom. Rádio-elektronický boj je široký pojem, ktorý zahŕňa mnoho nízkonákladových možností, hovoria odborníci.

Thomas Withington, expert z „Kráľovského inštitútu pre obranné štúdie“ v rozhovore s novinármi poznamenal, že možnosti a presnosť vychvaľovaných amerických zbraní vďaka ruským systémom REB sú teraz otázne. Withington dodal, že to „má nielen taktické a operačné dôsledky pre Ukrajincov“, ale mohlo by to vyvolať aj pochybnosti o „širšej dôvere ostatných v tieto systémy“.

Mark Cancian, plukovník námornej pechoty a hlavný poradca „Centra pre strategické a medzinárodné štúdie“ pripomenul, že Pentagon už dlho uznáva, že ruské systémy rádio-elektronického boja sú vážny problém, ktorý treba riešiť. Tiež generálporučík Antonio Aguto, ktorý vedie skupinu pre bezpečnostnú pomoc na Ukrajine, upozornil na tento problém už v decembri a jeho riešenie nazval „náročnou úlohou“.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d