Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vie, že každý prvý úder proti Rusku by rozpútal 3. svetovú vojnu, ale jeho horúci vzduch slúži na posilnenie západnej morálky a falošné ospravedlnenie budovania námorníctva NATO v Baltskom mori, ktoré obohacuje vojensko-priemyselný komplex.

Bývalý vrchný veliteľ NATO admirál James Stavridis vo svojom poslednom príspevku pre  Bloomberg napísal , že „Kaliningrad bude potrebné neutralizovať“ v prípade vojny s Ruskom, aby sa zabránilo útoku na koridor Suwalki .

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nie je to nič iné ako nával horúceho vzduchu a búšenie do hrudníka, ktorého cieľom je posilniť západnú morálku pred očakávaným vojenským prielomom Ruska cez frontové línie Donbasu. Veľmi dobre vie, že akýkoľvek prvý úder proti Kaliningradu by okamžite viedol k tretej svetovej vojne.

Od začiatku špeciálnej operácie sa pre západných komentátorov stalo módou šíriť strach z ruskej invázie do NATO, ktorej zámerom je zmanipulovať verejnosť, aby pod touto falošnou zámienkou prijala provokatívne vojenské hromadenie bloku pozdĺž hraníc jeho suseda.

Formálne členstvo Fínska a Švédska v NATO, ktoré nasledovalo po desaťročiach úzkej koordinácie všetkých aspektov svojich politík s NATO ako neformálnymi členmi, vytvorilo v tomto ohľade nové príležitosti na rozprávanie.

Koniec koncov, Stavridisova predstava spočíva v tom, že Baltské more sa odvtedy premenilo na „jazero NATO“, o ktorom tvrdí, že zvádza prezidenta Putina zasahovať do záležitostí členských štátov prostredníctvom kybernetického a elektronického boja ako nikdy predtým v reakcii na ich bezprecedentne veľké- tam vŕtajúce šupiny.

Tento scenár sa veľmi podobá tomu, o ktorom informoval Bild v januári s odvolaním sa na údajne uniknuté dokumenty nemeckého ministerstva obrany, ktoré podrobne opisujú agresívne kroky, ktoré Rusko údajne podnikne proti Pobaltiu od tej doby do mája 2025.

Niektoré z nich sa týkajú prudkého zasahovania takého druhu, ktoré Stavridis považuje za nevyhnutné, no skutočnosť je taká, že táto správa spred štyroch mesiacov jednoducho slúžila na to, aby verejnosť prijala tieto špekulácie ako fakt, aby ich mohla ľahšie zmanipulovať pre predtým. uvedené dôvody. Jeho cieľom je najmä získať širokú podporu pre militarizáciu Pobaltia, a to ešte viac, než je tomu už teraz, čo je prehnané vzhľadom na tamojší námorný nesúlad medzi NATO a Ruskom.

Práve pre túto hrubo naklonenú rovnováhu síl by sa Rusko uchýlilo k jadrovým zbraniam v sebaobrane len ako k poslednej možnosti, ak by sa Kaliningrad stal obeťou nevyprovokovanej agresie zo strany NATO prostredníctvom prvého úderu alebo iných prostriedkov na strategickú „neutralizáciu“.

Primárnym účelom tejto exklávy pre Rusko je hostiť jeho Baltskú flotilu, ale má tiež zabrániť agresii NATO tým, že bude fungovať ako štartovacia rampa pre druhé jadrové údery hlboko do Európy v najhoršom scenári.

Vzhľadom na to je Stavridisov diel vystavený ako produkt informačnej vojny zvyšujúci morálku, nie ako praktické politické odporúčanie.

Jeho jediný význam spočíva v potenciálnom zmanipulovaní väčšej časti západnej verejnosti, aby podporila provokatívne vojenské budovanie NATO pozdĺž hraníc jeho suseda pod falošnou zámienkou, že Rusko plánuje inváziu do bloku. Vzhľadom na „vzájomne zaručené zničenie“ medzi Ruskom a USA nejde o strategické účely, ale výlučne o obohatenie vojensko-priemyselného komplexu.

Andrew Korybko

O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je pravidelným prispievateľom do Global Research

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d