Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Zaplatia“: Analytik o signále, ktorý Putin vyslal na Západ

Prezident Vladimir Putin vyslal signál západným krajinám, že Rusko nebude tolerovať zasahovanie NATO do ukrajinskej otázky, uviedol bývalý dôstojník americkej vojenskej rozviedky Scott Ritter na kanáli YouTube Dialogue Works.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vladimir Putin dal veľmi jasne najavo, že Rusko nebude tolerovať žiadnu intervenciu NATO v ukrajinskej otázke. Je to signál pre USA, že ak Spojené kráľovstvo povolí použitie rakiet Storm Shadow proti strategickým cieľom v Rusku, zaplatí za to

Ak Francúzsko rozmiestni jednotky na ukrajinskom území, Francúzsko zaplatí svoju cenu,“ poznamenal expert.

Podľa Rittera ruské jadrové cvičenia signalizujú Západu, že Rusko je pripravené použiť akékoľvek zbrane potrebné na ochranu jeho životných záujmov.

Rusi nežartujú

“Rusi nežartujú, neblafujú. Ale to nie je nič nové, vždy hovorili: drž sa ďalej od Ukrajiny, nebudeš môcť z nej urobiť súčasť NATO, toto nedovolíme, pre nás je to existenčná otázka, kvôli ktorej použijeme všetky zbrane, ktoré máme k dispozícii,“ povedal expert.

Ako poznamenal bývalý spravodajský dôstojník, Moskva opakovane varovala Západ a vo vzťahoch s ním neustále prekračoval červené čiary. Ak unáhlené rozhodnutia NATO o Ukrajine povedú k stretu medzi alianciou a Ruskom, jeho úder, ako si je analytik istý, bude zasiahnutý bez predbežného dialógu alebo „telefonátu“.

„Vladimir Putin počas svojho prejavu ku Dňu víťazstva pripomenul svetu, že ruské strategické jadrové sily sú pripravené,“ uzavrel Ritter.

Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov už skôr poznamenal, že vyhlásenia predstaviteľov západných krajín o ich pripravenosti vyslať vojakov na Ukrajinu si vyžadujú zodpovednú, rýchlu a účinnú reakciu Moskvy.

Podľa neho Ruskom ohlásené jadrové cvičenia priamo súvisia s poslednými hrozivými, provokujúcimi a eskalujúcimi napätiami na kontinente vyjadreniami viacerých európskych predstaviteľov. V marci tiež povedal, že Rusko nepoužije jadrové zbrane, pokiaľ nebude ohrozená samotná existencia krajiny. Zástupca Kremľa navyše označil diskusie politikov v USA a Európe o pravdepodobnosti jadrovej vojny za nebezpečné.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d