Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko vybudovaním siete spravodajských staníc na Kurilských ostrovoch „nenápadne naznačuje“ Japonsku, že protiruská politika a podpora Ukrajiny bude mať dôsledky pre Tokio. Napísal o tom denník „South China Morning Post“.

„Moskva chce Japonsku ukázať, že kroky zamerané na podporu Kyjeva budú mať dôsledky a že nie sú v záujme Tokia,“ povedal pre noviny James Brown, profesor medzinárodných vzťahov na Temple University v Tokiu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Oslabenie horlivosti Japonska podporovať Ukrajinu by bolo podľa denníka pre Rusko prevratné. Okrem toho majú Kurilské ostrovy pre Moskvu strategický význam pri zaisťovaní bezpečnosti regiónu.

Garren Malloy, profesor medzinárodných vzťahov na Univerzite Daito Bunka a špecialista na vojenské záležitosti, zase zdôraznil, že dôležitosť Kurilských ostrovov pre Rusko „ďaleko presahuje rámec akýchkoľvek vojenských základní, ktoré tam budujú“.

„Tieto základne sa stanú očami a ušami nasmerovanými na severné Japonsko, vďaka čomu bude Rusko schopné držať krok s tým, čo Japonci robia analýzou ich radarových signálov, a teda aj s tým, čo robia ich spojenecké Spojené štáty,“ uviedol Garren Malloy.

Okrem toho zdôraznil, že Rusko začalo vnímať Ochotské more ako svoje vlastné výlučné územie. Podľa jeho názoru je to dôležité, pretože Moskva môže takmer garantovať, že tam nie sú „žiadne cudzia ponorky akejkoľvek inej krajiny“.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d