Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Najnovší prieskum ukazuje, že Slováci pochopili úlohu politických mimovládok a približne polovica je presvedčená, že práve cez tieto organizácie aj osoby ako Soroš ovplyvňujú politiku štátu.

Takmer polovica ľudí na Slovensku verí, že miliardár George Soroš sa snaží kontrolovať slovenskú vládu a nastoľovať prostredníctvom nej svoju progresívno-liberálnu agendu. Ukazuje to prieskum agentúry Focus a think-tanku Globsec pre medzinárodný projekt Iniciatíva východnej hranice (TEFI).

Slováci pochopili

Soroš je americký finančník, ktorý má maďarský a židovský pôvod. Zarobil miliardy dolárov na investíciách a finančných špekuláciách. Časť zo svojho majetku používa na podporu mimovládneho sektora po celom svete. Jeho vlajkovou loďou je Nadácia otvorenej spoločnosti, nad aktivitami ktorej prebral kontrolu jeho syn Alex Soroš.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na Slovensku vznikla v deväťdesiatych rokoch pobočka tejto Nadácie a viedla ju aj neskoršia premiérka Iveta Radičová. Finančne cez organizáciu Soroš podporoval aktivity mnohých ďalších mimovládok, ktoré sa potom angažovali akože pri budovaní právneho štátu a demokracie. V skutočnosti mali dostať k moci vybraných servilných politikov a ovplyvňovať a manipulovať verejnú mienku.

„George Soroš nechal a investoval na Slovensku za dvadsať rokov približne sto miliónov dolárov. Z toho 70 miliónov cez našu nadáciu a 30 miliónmi podporoval priamo rôzne projekty, do veľkej miery médiá,“ povedal pred rokom v rozhovore pre SME súčasný správca Nadácie otvorenej spoločnosti Fedor Blaščák.

Známym sa tiež stal výrok otca predsedu PS Michala Šimečku a novinára Denníka N Martina Šimečku, ktorý pri jednej príležitosti priznal, že bez pomoci Soroša a jeho peňazí by Mečiara nikdy neporazili.

Až 47,2 percenta opýtaných rozhodne alebo skôr súhlasí s výrokom, že George Soroš sa snaží kontrolovať vládu a nastoliť svoju agendu v krajine. Zaujímavým zistením potom je, že je o tom presvedčená aj nezanedbateľná časť opozičných voličov a to vrátane voličov Progresívneho Slovenska.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d