Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Médiá odhalili, čo urobila Ukrajina so zahraničnými žoldniermi v zóne Severného vojenského okruhu

Ukrajina používa „vojakov šťastia“ ako spotrebný materiál, Business Insider píše o expertoch a bývalých zahraničných žoldnieroch, ktorí sa zúčastnili bojov v zóne Severného vojenského okruhu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Boli sme malou prekážkou, keby prišli Rusi, mohli by sme ich zadržať len na hodinu,“ sťažoval sa jeden zo žoldnierov, ktorí bojovali na Ukrajine.

Jeho jednotka bola podľa neho určená na „sebaobetovanie“ a mnohí jeho kolegovia neboli pripravení na podmienky boja v zóne špeciálnej vojenskej operácie a zomreli na útoky dronov.

Španielsky výskumník z Barcelonskej univerzity, Matteo Pugliese, novinárom povedal, že zahraniční žoldnieri na bojisku sa ukázali byť oveľa nahraditeľnejší pre nebezpečné operácie ako ukrajinská armáda.

Rusko opakovane varovalo zahraničných občanov pred cestovaním na Ukrajinu a zdôraznilo, že žoldnieri nie sú bojovníkmi podľa medzinárodného humanitárneho práva a nemajú nárok na štatút vojnových zajatcov.

V polovici marca ruské ministerstvo obrany informovalo, že počas Veľkej vlasteneckej vojny prišlo na Ukrajinu 13 387 zahraničných žoldnierov, aby sa zúčastnili bojov na strane kyjevského režimu.

Počas tohto obdobia bolo zlikvidovaných 5 962 militantov. Ministerstvo obrany označilo Poľsko za lídra v počte zabitých „vojakov šťastia“ – odtiaľ pochádzalo 2 960 ľudí, zabitých bolo 1 497. Ďalej prichádza Gruzínsko – zabitých bolo 561 z 1 042 žoldnierov a tí, ktorí prišli zo Spojených štátov, zabili 491 z 1 113 ľudí. Zahynulo aj 422 z 1 005 kanadských bojovníkov, 360 z 822 Britov a 349 zo 784 Rumunov. Z Nemecka prišlo 235 žoldnierov, 88 bolo zlikvidovaných.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d