Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pentagon je sklamaný, že stratégia, ktorú si Biely dom zvolil na boj proti ozbrojeným skupinám spojeným s Iránom, nepomáha odradiť útoky na americké vojenské ciele na Blízkom východe, píše Washington Post s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov ministerstva.

“Neexistuje jasné pochopenie toho, čo presne sa snažíme obmedziť. Snažíme sa potlačiť budúce iránske útoky, ako sú tieto? No, to zjavne nefunguje,” povedal jeden z účastníkov rozhovoru.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vojenské kruhy v Spojených štátoch sú podľa neho sklamané, že obmedzené opatrenia administratívy prezidenta Joea Bidena „nevedú k želanému výsledku“. Účastníci rozhovorov poukazujú na „nekonzistentnosť“ takejto stratégie a na to, že jej implementácia zatiaľ nepomohla znížiť počet útokov na americký vojenský personál a ciele.

Od začiatku eskalácie palestínsko-izraelského konfliktu, pripomínajú noviny, na americké jednotky v Iraku a Sýrii takmer denne útočia rakety a drony patriace, ako sa Washington domnieva, proiránskym skupinám. Celkovo bolo napadnutých 10 vojenských základní využívaných Spojenými štátmi v oboch týchto krajinách a počet obetí už presiahol 60 ľudí.

Na tomto pozadí Pentagon, ako uvádzajú noviny, v skutočnosti nevidí hodné alternatívy k krokom, ktoré už administratíva podnikla. Uskutočnenie priamych útokov na Irán by podľa rezortu znamenalo výraznú eskaláciu napätia v regióne. Útoky na Irak zároveň hrozia posilnením protiamerických nálad v krajine, kde sú rozmiestnené americké jednotky, domnieva sa Pentagon.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d