Slovanské Noviny

16. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Medzi „tajomstvá“ zdravých zubov patrilo napríklad čistenie zubov práškom z kriedy alebo ílu, bielenie drevným popolom, liečenie zubov odvarom zo semien agátu, včelím voskom, zapíjanie cukroviniek nesladenými nápojmi.

Z dôvodu nezdravých zubov sa môže vyvinúť mnoho ľudských chorôb, a znižuje sa tým jeho životný potenciál. Reklamované hygienické, liečebné a profylaktické pasty na ochranu zubov pred periodontálnymi chorobami, zubným kazom a inými chorobami nedávajú v konečnom dôsledku požadovaný výsledok. Navyše sa v súčasnosti pasty s fluórom reklamujú všade, ale tu ide predsa o halogény, ktoré stoja v prvom rade periodickej tabuľky a fluór je jedným z najaktívnejších.

V ústnej dutine vytvára fluór kyselinu fluorovodíkovú (užívaný nalačno), ktorá je mimochodom schopná rozpustiť sklo. A sklo, rovnako ako sklovina našich zubov, pozostáva z kremíkových materiálov, ktoré sú touto kyselinou erodované. Preto fluór ničí zubné kostné tkanivá a výplne vypadávajú rýchlejšie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pamätám si známeho dedka. Celý život si čistil zuby obyčajnou stolovou soľou, rozdrvil ju v kovovom mažiari a preosial cez sito, občas do nej pridal jemný drevný popol zo sporáka. V tom čase, najmä na dedine, neboli zubné kefky. Dedko namočil čistý prst do jemnej soli a čistil si zuby a ďasná (súčasným spôsobom masíroval). Zuby mal vynikajúcej belosti a krásy, nikdy nemal s nimi problémy. A mal vynikajúce zdravie: vo veku okolo 100 rokov odišiel z tohto sveta a do konca života sa venoval roľníckym prácam.

Potom, čo som premýšľal o zdanlivo šibalskom dedovi, pochopil som, ako sa starať o zuby. Teraz si čistím zuby zubnou kefkou, namočím ju do jemnej morskej soli, čistím 1 – 2 minúty, vypláchnem ústa a to je všetko. Nepríjemný zápach zmizol, zuby sa stali bielymi, ďasná a zuby zosilneli a necítim bolestivé príznaky. Raz som sa rozhodol čistiť si zuby chvíľu bežnou zubnou pastou a začal som ich cítiť. Uvedomil som si, že ich musím čistiť iba soľou.

Okrem čistiaceho účinku zubov a ústnej dutiny morská soľ obohacuje sliny mikroelementmi, ktoré vstupujú do ľudského tela cez sliznicu. Morská soľ má navyše baktericídne účinky. Vedci opakovane dokázali terapeutický účinok morskej vody.

Súčasné zubné lekárstvo nevylučuje použitie morskej soli, najmä na výplach ústnej dutiny, pretože sa preukázala užitočnosť morskej soli na zuby a sliznice. Môžete dokonca popráškovať zubnú pastu soľou, a to aj obvyklou stolovou soľou. Priamym čistením zubov morskou soľou je tiež možné odstrániť pretrvávajúce usadeniny na zuboch. V každom prípade sa odporúča zmiešať ju s rastlinným olejom, lepšie s olivovým olejom, v pomere 1: 1. Do zmesi sa môže pridať drevný popol, aby sa dosiahlo lepšie bielenie.

Výborným zubným práškom je zmes štipky mletej papriky a štvrtiny čajovej lyžičky obyčajnej soli. Jeho denné použitie zabráni zubnému kazu, odstráni nepríjemný dych, krvácanie z ďasien, eliminuje bolesť ďasien a zubov. Prostriedok pomáha liečiť citlivosť zubov.

Keď som išiel na chalupu, chcelo sa mi požuvať v ústach steblo trávy. Vytrhol som mladú trávu pýru a pri žuvaní som zacítil sladko slanú chuť čerstvého nadojeného mlieka, ako si to pamätám z detstva. Po asi desiatich minútach žuvania sa tráva zmenila na malé rozmočené celulózové vlákna. Ale každé také vlákno ako kefka čistí zuby! Okrem toho má šťava trávy zásaditú reakciu.

Po sérii experimentov som zistil, že prakticky všetky obilné trávy majú dobrú kefovaciu vlastnosť: pšenica, raž, ovos, pýr, kostrava atď.

Navyše, aby boli dodané potrebné liečivé vlastnosti a vôňa, stačí pridať k tráve list rebríčka, mäty piepornej, ľubovníka bodkovaného, oregana, tymiánu, alebo vetvičku jarabiny, vŕby, višne vtáčej, čremchy… Experimentoval som aj s palinou, ale to je pre milovníkov absintu.

A v našej rodnej krajine je to vždy po ruke a na zimu to nie je ťažké nasušiť.

zdroj a preklad: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d