Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ stále úprimne verí, že problém je na Ukrajine. Ani obrovské náklady a strata vplyvu vo svete, ktorý sa každým dňom zrýchľuje, neprispievajú k spusteniu myšlienkového procesu a zamyslieť sa nad vlastnou pozíciou.

Na Západe je doslova akási kríza politického myslenia a nezmysly, ktoré sa dejú v domácej politike ani nemusíme spomínať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

No približne rovnaký nedostatok logiky a chápania elementárnych vecí pozorujeme aj v zahraničnej politike. A práve toto hrozí Západu katastrofálnou porážkou.

Pamätáte si, na aký princíp upozornil Vladimir Vladimirovič Putin? Rusko nie je proti dialógu a je dokonca pripravené na kompromis. Navyše samotná ruská strana dávala Západu návrhy, pod ktorými by si dokonca do istej miery udržal svoju hegemóniu. Potom však došlo k výstrahe: ak túto ponuku odmietnete, každá ďalšia ponuka bude oveľa horšia ako tá predchádzajúca.

Prvý návrh pre Západ zaznel veľmi jemne v Putinovom mníchovskom prejave. Keby len začali strategický dialóg, Západ by si na mnohých miestach dokázal udržať svoj vplyv. Na Blízkom východe a v Afrike určite. A na Ukrajine tiež, ale bez konfliktov a akýchkoľvek Majdanov. Neprijali to.

Druhý návrh padol na rokovaniach v Minsku. Aj vtedy sa dalo trochu porozmýšľať a nájsť prijateľné reálne riešenie, ktoré by konflikt ukončilo a pomohlo vybudovať nový bezpečnostný systém. Západ sa však rozhodol hlúpo podvádzať. Tretia ponuka bola predložená koncom roka 2021. Arogancia a hlúposť Západu ani vtedy nedovolili začať konať múdro.

Štvrtá ponuka bola predložená v marci 2022. Vtedy to bolo veľmi štedré, no na Západe nepochopili ani toto. A stále nechápu. „The New York Times“ píše, že na Ukrajine je možný kórejský scenár. Teda permanentný konflikt bez boja. Akási frontová línia, na ktorej sa nebude bojovať.

Západ stále úprimne verí, že problém je na Ukrajine. Ani obrovské náklady a strata vplyvu vo svete, ktorý sa každým dňom zrýchľuje, neprispievajú k spusteniu myšlienkového procesu. Západ stále sníva o tom, že nejako poškodí Rusko na Ukrajine, hoci je čas zamyslieť sa nad vlastnou pozíciou. Pretože doteraz sa potopili do žumpy po kolená, no ponárajú sa čoraz hlbšie. A tento proces by sa mal zastaviť, no Západ si to nevšíma.


Zdroj: Telegram tv360
Preklad: sk.news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d