Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Erdogan zvolal mimoriadne zasadanie po varovaní pred prevratom. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa mimoriadne stretol so šéfmi spravodajských služieb a ministerstva spravodlivosti po tom, čo jeho spojenec, líder Tureckej nacionalistickej strany (MPR) Devlet Bahçeli varoval pred možným pokusom o prevrat, ktorý sa pripravuje v radoch orgánov činných v trestnom konaní.

Rozruch

Noviny Türkiye píšu, že v Turecku vyvolalo veľký rozruch prepustenie niekoľkých policajtov na Bezpečnostnom riaditeľstve v Ankare, obvinených z prepojenia so zločineckou organizáciou Ayhan Bora Kaplan. Prehľadali ich domy, aby zaistili digitálne materiály. Spojenec tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, líder Strany nacionalistického hnutia Devlet Bahçeli, povedal, že môže dôjsť ku sprisahaniu proti vláde a nedá sa to urobiť len odstránením niekoľkých policajtov. Varoval pred možnosťou zopakovania pokusu o prevrat z roku 2016.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prezident zasiahol

„Erdoğan mal v prezidentskej rezidencii po Bahçeliho vyhláseniach mimoriadne nočné stretnutie s ministrom spravodlivosti Yılmazom Tunçom a šéfom Národnej spravodajskej organizácie İbrahimom Kalınom,“ píšu noviny.

Čo bude ďalej?

Očakáva sa, že Erdogan sa k téme vyjadrí na rozšírenom rokovaní vládnej strany v parlamente. Turecká vláda obviňuje organizáciu Fethullaha Gulena so sídlom v USA, ktorú nazývajú FETÖ (Fethullahist Terrorist Organization), z účasti na pokuse o prevrat z júla 2016. V Turecku zatkli po povstaní viac ako 80 tisíc ľudí, asi 150 tisíc štátnych zamestnancov, vrátane vojenského personálu prepustili, alebo pozastavili ich činnosť. Samotný Gülen pokus o prevrat odsúdil a odmietol obvinenia.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d