Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Včerajší deň sa zapísal čiernymi písmami, ako najtemnejší deň v histórii samostatného Slovenska.

Predseda vlády Robert Fico sa stal obeťou atentátu, kedy počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej bol 71-ročným mužom trikrát postrelený. Celý incident sa stal vtedy, keď sa po samotnom vládnom rokovaní, prišiel rozlúčiť s občanmi. Síce v obkolesení ochrankárov, avšak v tejto situácie bezzubých? Dalo sa tejto tragédii zabrániť?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Čo hovorí analytik?

Známy bezpečnostný analytik Juraj Zábojník celý incident zhodnotil. Myslí si, že ochrankári mali vlastným telom chrániť Roberta Fica, Uviedol to pre Nový čas.

Robo, poď sem!“ Po týchto slovách padlo niekoľko výstrelov. Podľa bezpečnostného analytika Juraja Zábojníka išlo o bezprecedentný útok. „Každý útok má iný scenár. Formácia ochranky po tomto útoku v Handlovej bola nezvyklá. Ak totiž niekto vypáli jednu ranu, to sa jej ešte nemusí podariť zachytiť. Ochranka však slúži ako sparťanský živý štít, ktorý má zachytiť ďalšiu hrozbu. Tu však padlo viacero výstrelov a niektoré aj zasiahli cieľ. Jej postup zhodnotí komisia. Bude sa preverovať, či spravili správny živý štít. Videl som tiež, že tam nemali lekára,“ zhodnotil bezpečnostný expert, ktorý upozornil aj na spoluprácu jednotlivých členov.

Analytik dopĺňa: „Súčinnosť nebola taká, aká by mala byť. Faktom je, že bezpečnosť na takýchto akciách, a nielen tam, bola dlhodobo podceňovaná, na čo som už upozorňoval. Zároveň musí byť v takejto situácii aj symbióza ochranky a chránenej osoby,“ doplnil Zábojník. Vysvetlil, prečo boli na akcii osadené hliníkové bariéry. „Priebežne sa vyhodnocuje, koľko ľudí sa zhromažďuje, potom sa rozhoduje, či ich osadiť. Ide o to, aby sa neprevalil dav, ktorý by teoreticky mohol zraniť aj chránenú osobu.“ 

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d