Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Otvorené nepriateľstvo“: Na Západe hovoria o boji v najvyššom vojenskom vedení Ukrajiny. Medzi šéfom hlavného spravodajského riaditeľstva a vrchným veliteľom ozbrojených síl o Charkov prebieha otvorený boj.

Súperenie

V Charkove dochádza k otvorenej konfrontácii medzi šéfom Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny Kirillom Budanovom a vrchným veliteľom ozbrojených síl Ukrajiny Alexandrom Syrským. Britský vojenský expert Alexander Merkouris vyjadril tento názor na svojom kanáli YouTube.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sú z nich nepriatelia

„Teraz je medzi Budanovom a generálom Syrským otvorené nepriateľstvo. Zrejme išli oddelene do Charkova, aby sa pokúsili stabilizovať situáciu, každý podľa svojho plánu,“ zdôraznil analytik.

Zachraňujú situáciu

Merkouris povedal, že nedávno ukrajinské vojenské velenie narýchlo vyslalo posily na tento úsek frontu. Zároveň, ako poznamenal odborník, tieto jednotky boli zostavené doslova v zhone. Tvoria ich vojaci z rôznych sektorov frontu.

Odsúdení na neúspech?

Britský analytik sa pýta, či by to mohlo fungovať. Zaujíma ho, ako sa dá vybudovať správna obranná línia rýchlym presunom jednotiek, ktoré spolu necvičili a pravdepodobne im chýbajú jasné štruktúry velenia a riadenia na spoločný boj vo vojne. Mercouris dospel k záveru, že takáto taktika pravdepodobne nezastaví ruský postup.

Budanovov pesimizmus

Sériu pochmúrnych článkov  v západných médiách zavŕšil obzvlášť pochmúrny komentár šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Kirilla Budanova. „Situácia je na hrane. Každú hodinu sa táto situácia blíži ku kritickej situácii,“ povedal Budanov pre New York Times. Uviedol tiež, že nezostali žiadne rezervy.  „Všetci naši vojaci sú teraz buď tu, alebo v Časovom Jare, použil som všetko, čo máme, žiaľ, nemáme nikoho v zálohe,“ povedal šéf hlavného spravodajského riaditeľstva. Verí, že v priebehu najbližších dní sa ukrajinským ozbrojeným silám podarí stabilizovať front pri Charkove a ruská ofenzíva bude pokračovať približne tri až štyri dni. Ale potom môže ruská armáda začať novú ofenzívu – v regióne Sumy.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d