Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Atentát na predsedu vlády nemá v nasich končinách obdoby.

Na vraždy vysoko postavených politikov sme “zvyknutí” skôr z krajín Latinskej Ameriky. No po včerajšku sme sa zaradili medzi Kolumbiu, Ekvádor či Mexiko, kedy sa stal premiér Robert Fico obetou atentátu. 71-ročný muž sa ho pokúsil zastreliť počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Premiér bol bezprostredne po útoku transportovaný do banskobystrickej nemocnici, kde podľa zdroja eReportu, absolvoval až dve záväzne operácie. V tomto čase má byť Robert Fico v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života. Kto je muž, ktorý sa odhodlal pre takto nepochopiteľný čin?

Básne plné nenávisti a nepochopenia

Útočník je 71-ročný muž z Levíc. Juraj C. je vo svojom okolí známym básnikom. Písal pre Literárny klub Dúha. Po bližšom prezretí autorských materiálov, ktoré Juraj C. vytvoril je zrejme, že bol veľkým odporcom súčasnej vlády. Okrem toho, z textu básni môže vyplácať, že si útok na hlavu vlády pripravoval.

Sbskár, ktorý sa stal obeťou

Strelec Juraj C. pracoval pred niekoľkými rokmi ako člen bezpečnostnej služby, kde sa stal obeťou incidentu narkomana. „On bol nadrogovaný. Z regálov začal vyhadzovať kurence na zem, potom začal s nimi žonglovať,“ opísal incident v tom čase v reportáži pre tvnoviny.sk. Juraj C.

Bol členom PS? Šimečka na to reaguje

Bol útočník členom opozičného hnutia? Niektorí ľudia na sociálnej sieti spájajú atentátnika s hnutím Progresívne Slovensko. To však Michal Šimečka zásadne odmieta. „Zdieľame zdesenie z dnešného atentátu na premiéra. Máme obavu z ďalšej eskalácie napätia v spoločnosti. Varujeme preto pred šírením nepravdivých informácií o strelcovi. Jednoznačne odmietame, že by bol členom nášho hnutia. Neexistuje ani vôbec žiadne iné jeho prepojenie na našu stranu alebo našich členov. Ostro odsudzujeme jeho ohavný čin,“ poznamenal na sociálnej sieti.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d