Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Toto byl atentát na člověka. Bagatelizovat ho slovy „postřelili“, je něčím proti čemu je třeba, aby všichni lidé ctící elementární pravdu, zásadně protestovali,“

Reagoval Václav Klaus na pokus o fyzickú likvidáciu predsedu slovenskej vlády Roberta Fica. Bývalý prezident Českej republiky Václav Klaus sa vo štvtok 16. mája 2024 vyjadril k pokusu zavraždiť predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SSD).

Viac vo videu:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prepis vyhlásenia Václava Klausa:

Včera došlo na Slovensku k tragické události. Reagovali jsem rychle přáním Robertu Ficovi, aby to s ním dobře dopadlo a aby se uzdravil. Zdá se, že to dnes vypadá tak, že nějaká naděje na uzdravení tady je.

Teď se však začínají dít jiné věci. Začíná se ukazovat, jak to někteří hodnotí. Jsem přesvědčen, že je třeba právě teď zásadně protestovat. Vynecháme úplně šílené výroky některých odpůrců Fica a vůbec zdravého rozumu, kteří používají hrubá slova, slova naprosto nedůstojná, ale s těmi já se zahazovat nebudu.

Mne dnes spíše zaujalo, že se v klíčových denících a televizních a rozhlasových kanálech šíří terminologie, která říká: „premiéra Fica postřelili“. Mne ono slovo postřelili zásadně pobuřuje. Postřelit se dá někoho omylem na honu. Toto však byl atentát na člověka, zásadní politický čin. Bagatelizovat ho slovy „postřelili“, je něčím proti čemu je třeba, aby všichni lidé ctící elementární pravdu, zásadně protestovali. Já jsem jedním z těch, kteří touto formou protestují.

Václav Klaus, 16. 5. 2024


Zdroj: klaus.cz / YouTube Institut Václava Klause / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d