Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

  V roku 2019 pri vykopávkach ruín chrámu Višnu v Indii vedci narazili na mimoriadne nezvyčajný objekt. Kamenný blok s vyrytou podobou fúzatého muža zmiatol vedcov. Faktom je, že kameň zjavne zobrazuje cudzinca, ale podľa všetkých moderných predstáv sa to nemohlo stať.

  To, čo zostalo z kedysi veľkolepého chrámu Višnu, sa nachádza v okrese Singrauli v Madhya Pradesh. Výskumné práce v tejto oblasti prebiehajú už niekoľko rokov. Objavilo sa množstvo historických dôkazov, ktoré osvetľujú tisícročnú históriu krajiny a ako tak zapadajú do oficiálnej teórie. Preto pri vykopávkach spokojne pracovali špecialisti z rôznych krajín. V roku 2019 sa však niečo zjavne pokazilo.

  > Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

  V samom srdci chrámu sa našiel kamenný blok veľkosti obyčajnej tehly. Vstup cudzincom tu bol v tej dobe prísne zakázaný a o vyobrazeniach cudzincov nemohla byť ani reč. Vedci študujúci históriu starovekej Indie si tým boli úplne istí. Ukazuje sa však, že všetko bolo úplne inak.

  Kresba zobrazuje muža, ktorý nosí zvláštnu pokrývku hlavy, ktorá pripomína šiltovku alebo prilbu. Oblečenie je tiež úplne necharakteristické pre Indiu. Na jeho tvári môžete vidieť niečo ako koziu briadku. Pred nami je jasne obraz cudzinca.

  Artefakt pochádza zo 7. storočia nášho letopočtu. Kto tam bol zobrazený? Aký cudzinec urobil na vtedajších Indov nezmazateľný dojem, že bol zvečnený na takom posvätom mieste? Aj keď je to dosť nezvyčajné, môže sa to celkom dobre ukázať ako pravda.

  Čo je však skutočne zvláštne, je reakcia indických úradov. Keď sa k nim dostali informácie o náleze, všetky práce v chráme Višnu boli okamžite pozastavené a o niečo neskôr sa úplne zastavili. Rozhodli o tom predstavitelia Archeologického prieskumu Indie (ASI), vládneho orgánu zodpovedného za dohľad nad starovekými pamiatkami.

  V úradnom výnose sa uvádzalo, že práce boli zastavené z dôvodu neoprávneného výskumu vykonávaného metódami v rozpore s koncepciou zachovania kultúrneho dedičstva. Zjednodušene povedané, archeológovia začali kopať na iných miestach, ako im to bolo dovolené. Samotní výskumníci sú touto formuláciou pobúrení a považujú ju len za formálny dôvod.

  Táto reakcia úradov mimoriadne zmiatla novinárov z miestneho bulvárneho denníka Times of India. Noviny napísali nasledovné:

  „…niektorí zamestnanci ASI boli veľmi znepokojení záhadným vzorom na tehle.“

  Prečo zdanlivo neškodný artefakt tak znepokojil byrokratov?

  Faktom je, že okrem kamenného bloku s mimoriadnou freskou sa našlo mnoho ďalších artefaktov dokazujúcich, že toto územie bolo pred dvetisíc rokmi husto osídlené, dokonca sa predpokladalo, že niekde v blízkosti sa nachádzalo jedno z najväčších miest tej doby.

  Objavená „tehla“ navyše jasne ukázala, že v tej dobe boli vzťahy s cudzincami postavené na úplne iných princípoch, ako sa doteraz verilo. Zákaz výskumu teda pokojne mohol spôsobiť tento malý artefakt. Aspoň podľa novinárov to bola práve objavená tehla, ktorej dizajn nezapadal do historického svetonázoru ASI.

  „Toto je pozoruhodný objav, ktorý ukazuje, že cudzinec bol v tých storočiach nielen vpustený do indického náboženského chrámu, ale bola mu udelená aj pocta vyobrazením. Takéto príklady sú mimoriadne zriedkavé. Oblečenie a pokrývky hlavy tohto typu sa v tomto regióne nenosia ani teraz a nenosili sa ani v staroveku a tohto muža dokonca pustili do chrámu Višnu. Jeho oblečenie je podobné starodávnym kostýmom zo západnej Ázie.“

  Tento prípad jasne ukazuje postoj úradov (nielen indických) k archeológii ako vede. Pokiaľ ide všetko v rámci oficiálneho konceptu, všetko je v poriadku. Len čo vedci odhalia pravdu, ktorá nezapadá do prijatej dogmy, okamžite začnú zákazy a ďalšie sankcie. Čo je podľa nich také nebezpečné, čo môžu archeológovia objaviť v nánosoch času?

  Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d