Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Situace na Ukrajině není dobrá, ve hře je jednání o míru,“ řekla česká ministryně obrany Černochová a zmínila chyby Západu

Ministryně obrany České republiky připustila, že je stále ve hře jednání s Ruskem o míru. Musí se však prý odvíjet od požadavků Ukrajiny. Situace se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře. Část evropské i americké pomoci tam přichází pozdě, ale jsem optimista a věřím, že s přísunem munice se situace zlepší.

V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Zároveň připustila, že je možné s Ruskem vyjednávat o míru, ale Ukrajina nesmí být obětována, podobně jako bylo obětováno Československo v roce 1938.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajinská fronta se v posledních dnech dynamicky vyvíjí. Navzdory všem obranným snahám se ruské armádě podařilo obsadit několik obcí v Charkovské oblasti. „Nemám vojenské informace z fronty, ale ta situace tam nevypadá dobře. Chybu vidím v americkém Kongresu. Kdyby schválil pomoc pro Ukrajinu o několik měsíců dříve, charkovská fronta by se vůbec nemusela otevírat,“ řekla Černochová.

Ministryně obrany dále připustila, že je stále ve hře jednání s Ruskem o míru. Musí se však prý odvíjet od požadavků Ukrajiny.

„Nemůžeme Ukrajinu obětovat. To už se jednou stalo, třeba v Mnichově,“ sdělila ministryně s odkazem na dohodu, kterou bylo v roce 1938 Československo donuceno postoupit pohraniční území Německu.

„Ukrajina je suverénní země a má právo se sama rozhodnout, jestli přistoupí na nějaké ústupky Rusku,“ dodala ministryně.

Ukrajinská armáda se v současné době také potýká s nedostatkem vojáků. V reakci na problém prezident Zelenskyj podepsal nový zákon, který snížil věkovou hranici pro mobilizaci z 27 na 25 let. Ten vyvolal diskusi o tom, zda má Evropa posílat bojeschopné ukrajinské muže zpět do jejich země.

Podle Černochové však Česko momentálně nemá k dispozici žádnou legislativu, která by to umožnila. „Ti lidé tady jsou legálně. To znamená, že pokud ukrajinská vláda chce někoho přimět k návratu, musí si upravit svou legislativu,“ dodala Černochová.


Zdroj: cnn.iprima.cz


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d