Slovanské Noviny

8. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

S Medom súvisí celé Zemstvo liečiteľstva predrevolučného obdobia, často sa spomína slovne aj v rôznych starých lekárskych knihách. Existujú historické dôkazy, že počas vojen, keď neboli lieky, sa na rany dávali obväzy s medom a rany sa hojili bez komplikácií. Niekedy, unavení z užívania liekov, sa začneme liečiť doma a, samozrejme, každý z nás sa aspoň raz v živote pokúsil liečiť medom. Niekto to urobil, ale spravidla sme necítili veľký prospech, hoci v lekárskych knihách sa hovorilo, že med veľmi dobre pomáha.

Za starých čias bol med oficiálne považovaný za liek a stál v Zemských lekárňach. Mnohé recepty nepredpisovali nič iné ako med s bylinkami. Prečo dnes nie sú výsledky, ktoré údajne boli za starých čias? 

Historicky má včela asi 56 miliónov rokov. Práve tento vek určil rádioizotopovú analýzu včely nájdenej vo vnútri jantáru. Ukázalo sa, že táto včela je rovnaká ako dnes. To znamená, že tento tvor bol vytvorený ešte pred objavením sa Homo sapiens! Od tých čias až dodnes vyrába rovnaké produkty už mnoho miliónov rokov a za posledné tisícročia neprešla druhovými zmenami. To znamená, že očividne vznikol živý a tak dokonalý Supersystém, ktorý nepotrebuje evolučnú korekciu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Takže úľ má 7 hlavných komponentov. A zvyčajne používame, a aj to niekedy, len jeden zlomok včelích produktov – med. Pre vašu informáciu: cca 70-80% trhového medu je pochybnej kvality, aj keď všetci predajcovia majú certifikáty. Dá sa povedať, že med je najfalšovanejší produkt. Teraz sa dopyt po ňom dramaticky zvýšil nielen v Slovanských krajinách, ale aj vo svete. Pre urýchlenie dodávky medu na trh je povolených množstvo hrubých porušení, v dôsledku ktorých dochádza k skresleniu mnohých parametrov a k prudkému poklesu hodnoty medu.

Každý produkt z úľa je jedinečný a sám o sebe mimoriadne užitočný. Naši predkovia ich používali všetky a pravidelne, prečo nie sú na našom stole? Dôvodom je vedecký a technologický pokrok, konkrétne vzhľad medometu. Čo to je? Ide o oddelenie medu od zvyšku obsahu úľa. Medomet je nerezový sud. Včelár tam vloží kazety-rámiky s medom, potom otočí rukoväťou – odstredivkami a med steká po stenách medometu na dno suda a potom kohútikom do zaváracieho pohára. Tu je cesta medu z úľa na náš stôl. Len med, len jeden zlomok včelích produktov – všetko ostatné zostalo v úli, v plástoch. Zostáva bez majiteľa: buď nie je žiadaný, alebo ide na pretavenie.

Aké to bolo predtým, pred 300 rokmi? Náš predok išiel do lesa, našiel priehlbinu s úľom, v noci  zoškrabal z priehlbiny všetko, čo tam bolo: med, vosk, peľ. V mede plávali včely s včelím jedom, materskou kašičkou, propolisom. To všetko bolo zmiešané, vysoko cenené a všetko sa zjedlo bez stopy. Med sa drvil, to znamená, že všetka táto hmota bola stlačená. V tom, čo stekalo, boli všetky zložky: med, propolis, peľ, materská kašička, drvené včely (včelí jed), vosk. Všetko bolo rozpustené. A táto zmes sa volala – „med“. Aj keď to nebol len med, ale zlato.

Momentálne trh s včelími produktmi teraz nežiari sortimentom a to, čo tam je, nie je to, čo potrebujete. A opäť otázka: kde to všetko získať? Kde je záruka kvality toho, čo nájdete? 

Pred revolúciou boli Slovanské krajiny najmedovejšou krajinou. Celá Európa kupovala med od Ruska a zlaté finančné rezervy krajiny sa vďaka obchodu s medom posilnili. Nazývalo sa to tekuté zlato Ruska. Ruský severský med bol považovaný za najlepší z toho prostého dôvodu, že ruská včela, celé krátke leto pripravujúce sa na dlhú krutú zimu, skladovala med veľmi vysokej kvality. Potrebovala predsa prežiť a žiť až do jari. Preto bol práve ten ruský med silný a liečivý.

Teraz je veľký slovanský včelársky priemysel, rovnako ako mnoho iných odvetví, jednoducho v núdzi. Treba sa preto viac starať o prírodu, ctiť si ju a nepáchať v lese zverstvá, nato sú tam predsa zvieratá. 🙂

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d