Slovanské Noviny

4. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Učím v škôlke. Nie, nehrám sa tam s deťmi. Učím. Ale o to teraz nejde. Ide o niečo oveľa vážnejšie. A Je to stále horšie. Nie, nejdem tu točiť o platoch, či papierovačkách pri ktorých trávim viac času ako pri deťoch a hlavne, svojho voľného času (aj tak to nikoho nezaujíma).

Ide mi o deti. Vždy išlo. Napíšem vám teda čo vidím. Bez toho, aby som sa chcela niekoho dotknúť. Prečítajte, porozmýšľajte a robte pre svoje dieťa to najlepšie čo viete. Lebo to je vaše poslanie, milí rodičia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

– vidím deti, ktoré nepoznajú žiadne pravidlá

– deti, ktoré nepoznajú slovo NIE (lebo po ňom nasleduje niečo, s čím si neviete dať rady)

– deti, ktoré nikto nevedie k slušnému správaniu (pekne pozdraviť, poďakovať, poprosiť, neskákať do reči…)

– deti, ktoré nerešpektujú nikoho, nič (kamarátov, učiteľku… ale ani vlastných rodičov)… a nie sú k tomu vedené.

– vidím deti, ktoré neovládajú ZÁKLADNÉ SEBAOBSLUŽNÉ ČINNOSTI (a nie sú k nim vedené). Rodičia im pomáhajú s činnosťami, ktoré by ich deti dávno ovládali, ak by to za ne neustále nerobili. V zhone, v strese… Deti sú obliekané, kŕmené, nosené (ale samozrejme je to pre rodiča pohodlnejšie a rýchlejšie, hlavne, ak zase dobiehate do škôlky na poslednú chvíľu).

Deti potrebujú hlavne VEDENIE, ruka v ruke s láskavou a pokojnou prísnosťou. Rodiča, ktorý stojí pevne na zemi a chce zo svojho dieťaťa vychovať silnú, pevnú, spravodlivú a rovnako láskavú bytosť. Nevyrábajte u svojich detí neexistujúci hendikep. Majú ruky, nohy, schopnosti o ktorých netušíte…

Pracujte na ich výchove, spolupracujte s človekom, ktorý je s vašim dieťaťom celý deň a väčšinou to s ním myslí naozaj dobre. Dám ruku do ohňa za seba, ale aj za niektoré mnohé kolegyne, ktoré sú vysoko kvalifikované a zatiaľ ich drží nasadenie robiť svoju prácu najlepšie ako vedia…. Zatiaľ.

Vážte si, ak sa tá vaša pani učiteľka v škôlke ešte rozčuľuje a niektoré veci jej vadia. Ak príde aj do tohto povolania apatia, skončili sme všetci…

Milí rodičia, buďte so svojimi deťmi, rozprávajte sa s nimi (kým o to stoja), dajte im čas (kým ho máte), vytvárajte si priestor na spoločné zážitky (a nemusia to byť prevratné akcie, deti sú najšťastnejšie, keď s vami SÚ a počúvate ich chvíľu), spomaľte…

Len vy sami si tvoríte svoj život. Žiadna „doba“.

Mgr. Beata Hokszová

Ilustračné foto: pexels.com

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d