Slovanské Noviny

16. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

7.októbra bol Izrael napadnutý Hamasom, ozbrojenou palestínskou odbojovou skupinou v Gaze.  Skupina zabila 1405 ľudí a viac ako 200 uniesli v Izraeli.

Hamas bol odnožou Moslimského bratstva , globálnej teroristickej organizácie, ktorá je v mnohých krajinách zakázaná, ale nie v USA, Spojenom kráľovstve alebo Nemecku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americký prezident Donald Trump povedal, že Moslimské bratstvo by malo byť označené za teroristickú organizáciu v USA, a senátor Ted Cruz , republikán z Texasu, priniesol dva návrhy zákonov do Senátu , ale nemal podporu kvôli demokratom pod tlakom prezidenta Joea Bidena. Prečo by USA bojovali proti teroristom v Afganistane a Iraku a zároveň podporovali globálnu teroristickú sieť?

Odpoveď je, že USA využívajú teroristické skupiny, keď je to v ich záujme . Vojenskí experti vysvetľujú, že na vojnu potrebujete bojovníkov, a ak nemôžete dostať príkaz Kongresu na vyslanie amerických vojakov na bojisko, potom použijete prostriedky, ktoré máte na zemi.

USA využili bojovníkov Moslimského bratstva v Sýrii a spojili sa s politickou odnožou Moslimského bratstva v Egypte na zmanipulovanie volieb, ktoré priviedli k moci Mohameda Mursího. To je dôvod, prečo USA nikdy nezakážu Moslimské bratstvo v USA; pretože je užitočné.

V Gaze však Moslimské bratstvo nie je užitočné pre americko-izraelské záujmy, preto ich treba zlikvidovať.

Zmena režimu v Sýrii

Americký prezident Barack Obama vypracoval a skonštruoval plán na zmenu režimu v Sýrii. Plán bol uvedený do pohybu v marci 2011, keď ozbrojení muži, maskovaní za pokojných demonštrantov, začali prestrelku so Sýrskou arabskou armádou (SAA) v meste Deraa.

Mešitu Al Omari v Deraa používali ako sklad zbraní militanti, ktorí pašovali zbrane z americkej vojenskej základne v Jordánsku. Americká armáda mala pri útoku USA-NATO na Líbyu skonfiškované nadbytočné zbrane, ktoré ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová pridelila teroristom v Sýrii.

Obama sympatizoval s Moslimským bratstvom a mal s nimi väzby, hoci nebol členom. Najbližšou asistentkou Obamovej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej bola Huma Abedinová , ktorá pochádzala z rodiny s vysokými väzbami na Moslimské bratstvo.

Obama vedel, že nemôže získať podporu pre americké jednotky, aby vtrhli do Sýrie s cieľom zvrhnúť vládu Asada, a tak sa obrátil na svojich spolupracovníkov v USA, Moslimské bratstvo, ktoré organizovalo „Slobodnú sýrsku armádu“ (FSA) z členov Moslimského bratstva a sympatizantov v Sýrii a Turecku.

Keď boli sily sformované s veliteľmi, ktorí zbehli z SAA, potom Obamova administratíva začala svoju prácu na podpore FSA zbraňami, hotovosťou na výplaty, zásobami a výcvikom prostredníctvom tajného programu CIA „Timber Sycamore“, ktorý bol nakoniec ukončený v r. 2017 prezidentom Donaldom Trumpom.

Senátor John McCain

Senátor John McCain, republikán z Arizony a bývalý veterán z vietnamskej vojny, sa stal najväčším podporovateľom FSA a úspešne loboval v Kongrese za to, aby ozbrojená skupina dostala ďalšie zbrane vrátane protitankových rakiet TOW.

McCain sa tak zamiloval do FSA , že ilegálne vycestoval do Idlibu v Sýrii, aby sa stretol s ich generálom Selimom Idrissom a posadil sa s ich veliteľmi. McCain sa dostal pod paľbu, keď jeho kancelária zverejnila svoje cestovné fotografie na internete, pretože jedného z mužov, s ktorými pózoval, identifikovali obete únosu ako ich únoscu vo veľmi medializovanom prípade, keď FSA uniesol veľký náklad autobusu cestujúcich na náboženskom púť.

McCainova ilegálna cesta do Sýrie prebehla tvárou v tvár McCainovmu hnevu na mexických migrantov, ktorí ilegálne prekročili hranicu do Ameriky. McCain vstúpil do Sýrie nelegálne, bez víz, presne ako mexických migrantov.

Sýrska kresťanka, občianka USA verejne konfrontovala McCaina, keď mu povedala, že FSA vraždí kresťanov v Sýrii a nie sú to „bojovníci za slobodu“, za ktorých ich vyhlasoval. V roku 2014 FSA zaútočila a zabila arménskych kresťanov v Kessabe v Sýrii na tureckých hraniciach. Táto malebná dedina sa už nikdy nezotavila a zmenila sa na blízke mesto duchov.

Slobodná sýrska armáda

Americkí vojenskí poradcovia varovali, že zbrane, ktoré USA posielajú FSA v Sýrii, môžu potenciálne skončiť v rukách Al-Kájdy. Presne to sa stalo. FSA sa ukázala ako veľmi slabá a neefektívna bojová sila proti SAA, čo bola národná armáda povolaná z každého muža staršieho ako 18 rokov v Sýrii, ktorý nie je zapísaný na univerzite.

FSA prehrávala bitku za bitkou, až kým nezavolala svojim bratom v zbrani, Al-Káide, ktorí sa do krajiny okamžite dostali z Turecka, ktoré bolo tranzitným bodom pre medzinárodných teroristov na ich ceste bojovať proti džihádu v Sýrii.

Obamovým cieľom bolo nahradiť prezidenta Bašára al-Asada v Damasku tvárnym politikom Moslimského bratstva, ako to, čo Obama úspešne dosiahol v Egypte v amerických zmanipulovaných voľbách, ktoré dosadili Mohameda Mursího do úradu, ktorý bol členom Moslimského bratstva.

Obama čelil dileme, keď sa jeho FSA premenila na al-Káidu. Ako by ich mohol naďalej podporovať prostredníctvom súhlasu Kongresu? Túto nepríjemnú situáciu obišiel tak, že ich naďalej nazýval FSA, aj keď táto skupina už neexistovala.

Idlib pod Moslimským bratstvom

Posledným „rebelským“ územím v Sýrii je Idlib, malá provincia zovretá medzi Latakiou a Aleppom, ktorej jediným zdrojom sú olivovníky a poľnohospodárstvo. Ale leží strategicky na tureckej hranici a Turecko naďalej podporuje a bráni teroristov v Idlibe. V Turecku vládne prezident Erdogan zo strany AKP a sú napojení na Moslimské bratstvo.

Idlib ovláda Hayat Tahrir al-Sham pod velením Mohameda al-Julaniho , ktorý je Sýrčanom, ktorý bojoval proti USA v Iraku s al-Káidou, a spolupracovníkom vodcu ISIS Mustafu Baghdadiho . Plán bol, že Julani opustí Irak, pôjde do Sýrie a založí tam pobočku ISIS, ale namiesto toho Julani založil svoju vlastnú teroristickú skupinu v Sýrii, Jabhat al-Nusra , ktorá sa stala odnožou Al-Káidy v Sýrii.

Ich extrémne brutálna taktika v Sýrii proti civilistom ich dostala na zoznam zakázaných teroristických skupín, čo vytvorilo pre USA dilemu. Ako by mohli pokračovať vo financovaní a podpore teroristickej skupiny? Obamova administratíva jednoducho premenovala skupinu na Hayat Tahrir al-Sham. Jednoduchá zmena názvu zachovala financovanie, obranu a podporu pre teroristov prúdiacich z Washingtonu cez ich spojenca Turecko.

Každý humanitárny kamión prechádzajúci z Turecka do Idlibu teroristi vykladajú, skladujú a distribuujú. Julani postavil veľké a moderné nákupné centrum Al Hamra v Idlibe, ktoré predáva prebytočnú humanitárnu pomoc od OSN a iných medzinárodných organizácií pomoci, ktorá bola zadržaná civilistom, pretože nie sú v spojení s Julanim a jeho teroristickou skupinou.

Ak sa sťažujete na skutočnosť, že Julani a Hayat Tahrir al-Sham odmietajú umožniť ženám a dievčatám zúčastniť sa vzdelávacích programov ponúkaných medzinárodnými skupinami pomoci, budete mimo zoznamu príjemcov pomoci a budete nútení kúpiť si základné veci, ktoré potrebujete s americkými dolármi.

Julani sa stal hviezdou, keď si vyzliekol vojnové oblečenie a nosil taliansky hodvábny oblek a kravatu. Touto príležitosťou bol rozhovor pre americké médiá na vysokej úrovni , v ktorom sa Washington snažil predať západnému publiku podporu Julaniho, zatiaľ čo on držal 3 milióny civilistov v Idlibe ako ľudské štíty.

Svet sleduje Gazu a kontrasty medzi Gazou a Idlibom sú nápadné. V Gaze majú USA lietadlovú loď a vojnové lode na mori na podporu izraelských obranných síl a v Idlibe Bidenova administratíva podporuje teroristov, ktorí zadržiavajú tri milióny civilistov ako rukojemníkov.

Steven Sahiounie

O autorovi: Steven Sahiounie je dvakrát ocenený novinár. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.  Steven sa narodil vo Fresne v Kalifornii. Jeho rodičia sa s ním ako veľmi malé dieťa presťahovali do sýrskej Latakie, ktorá bola rodiskom jeho otca. Diplom z americkej strednej školy získal v štáte Maine, GED, keď študoval doma a robil skúšky na AMIDEAST v Bejrúte v Libanone. Steven je momentálne zapísaný na Libanonskej univerzite, kde študuje anglickú literatúru. Steven ovláda arabčinu aj angličtinu. Steven začal písať politické analýzy a komentáre počas sýrskej vojny, ktorá sa začala v marci 2011. Publikoval niekoľko článkov a bol spojený s mnohými médiami. Rozhovor s ním poskytli americké, kanadské a nemecké médiá.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d