Slovanské Noviny

16. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nedávna štúdia uverejnená v časopise Cancer Discovery zistila, že inhalácia škodlivých mikróbov má potenciál u dospelých prispievať k pokročilému štádiu rakoviny pľúc.

No a časté a dlhodobé používanie tvárových rúšok práve k takémuto množeniu nebezpečných patogénov zvyčajne napomáha.

Čo konkrétne hovoria výskumníci

Mikrobiológovia sa zhodujú na tom, že časté nosenie rúšok vytvára vlhké prostredie, umožňujúce rast mikróbov a ich množenie predtým, ako sa dostanú do pľúc.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tie cudzie mikróby potom putujú dolu priedušnicou a dostávajú sa do dvoch rúr zvaných priedušky, až nakoniec dorazia do malých vzdušných vakov pokrytých krvnými cievami, zvanými alveoly.

Leopoldo Segal, autor štúdie, riaditeľ programu Pľúcny mikrobióm a docent medicíny na Grossmanovej lekárskej fakulte Newyorskej univerzity k tomu uvádza:

„Pľúca boli dlho považované za sterilné, no teraz vieme, že orálne symbiotické mikroorganizmy – mikróby bežne sa nachádzajúce v ústach – nevedomými vdýchnutiami často vstupujú do pľúc.“ 

Podľa štúdie spôsobujú tieto mikroorganizmy po preniknutí do pľúc zápalovú reakciu v proteínoch známych ako cytokín IL-17.

„Na základe známeho vplyvu IL-17 a zápalu na rakovinu pľúc sme mali záujem určiť, či by nárast orálnych symbiotických mikroorganizmov v pľúcach mohol poháňať nejaký zápal typu IL-17 a mať vplyv na progresiu a prognózu rakoviny pľúc,“ povedal Segal.

Analýzou pľúcnych mikróbov u 83 neliečených dospelých ľudí s rakovinou pľúc výskumný tím zistil, že u všetkých pacientov s pokročilejším štádiom rakoviny pľúc boli oproti pacientom s ranými štádiami nájdené väčšie množstvá kolónií baktérií Veillonella, Prevotella a Streptococcusktoré môžu byť kultivované dlhším nosením rúšok.

Prítomnosť týchto bakteriálnych kultúr sa tiež bez ohľadu na štádium dáva do súvisu s nižšou šancou prežitia a zvýšeným rastom nádoru.

Navyše, výskum kultivácie baktérií Veillonella v pľúcach myší zistil, že prítomnosť takých baktérií vedie k objaveniu sa imunosupresívnych a tiež zápalových buniek ako je cytokín IL-17.

 „Na základe výsledkov našej štúdie je možné, že zmeny pľúcneho mikrobiómu by sa mohli využívať ako biomarker na predpovedanie prognózy alebo triedenie pacientov k liečbe.“ – Leopoldo Segal

Ďalšie dôkazy o škodlivosti dlhodobého nosenia rúšok

S objavovaním sa ďalších dôkazov, vzťahujúcich sa k dlhodobým účinkom povinného nosenia rúšok a lockdownov, sa lekári a vedci začínajú znova zamýšľať nad tým, či tieto autoritárske opatrenia v skutočnosti nespôsobujú viac škody ako osohu.

Kanadský odborník na oblasť verejného zdravotníctva Dr. Ari Joffe v súvisiacej štúdii zistil, že lockdowny spôsobujú „prinajmenšom desaťkrát“ viac škody ako osohu.

V nedávnej pracovnej štúdii výskumníkov z Harvardovej a Dukeovej univerzity, ako aj z univerzity Johnsa Hopkinsa, dospeli vedci k záveru, že:

„Nárast mier smrtnosti u celkovej populácie po pandémii ochorenia COVID-19 predpokladá v nasledujúcich 15 a 20 rokoch o ohromujúcich 0,89 resp. 1,37 milióna viac úmrtí.“

Odkedy sa začalo s núteným nosením rúšok, vytvorili si dermatológovia pre opísanie vriedkov v blízkosti úst, spôsobených rúškami, upchávajúcimi póry mazom a baktériami, pojem „maskné“.

Zubári tiež varujú pred javom známym ako „rúškové ústa“, kedy sa pacienti vracajú do zubnej ambulancie s o 50% vyšším počtom prípadov gingivitídy a zubného kazu za obdobie len niekoľkých mesiacov odvtedy, čo sa začalo s povinným nosením rúšok.

Všetky spomínané objavy tak zväčšujú množstvo pribúdajúcich dôkazov o poškodeniach, spôsobovaných dlhodobým nosením rúšok.

Zdroj: https://www.badatel.net

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d