Slovanské Noviny

12. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V slovanskej spoločnosti boli chlapci od piatich rokov posielaní do duchovnej školy.

Tu je veľmi dôležité pochopiť, že vzdelávanie je komplexná veda a nie len príkaz niečo urobiť. Dieťa má vždy tendenciu ísť za niekým, kto má dobré vlastnosti. A ten, kto mal také vlastnosti, sa stal duchovným učiteľom: čestnosť, zodpovednosť, láskavosť, múdrosť, jednoduchosť, znalosť zákonov, trpezlivosť, pevnosť charakteru atď.

Začal sa správať vážne, pochopil, čo je čestnosť, povinnosť, pochopil, čím sa muž líši od ženy, že by mal byť vo všetkom pevnejší, rozhodnejší a ochraňovať ženu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V slovanskej spoločnosti bol chlapec do 25 rokov vychovávaný v duchovnej škole, respektíve osvojil si všetky pre neho potrebné praktické vedomosti, získal povolanie a vzdelanie zodpovedajúce typu jeho povahy. Keďže študoval praktické vedomosti v úzkom smere, stal sa veľmi dobrým odborníkom. A vo veku 25 rokov už bol celkom zrelým človekom.

Chlapec od 13 do 25 rokov nevie ovládať svoju sexuálnu energiu. To znamená, že jednoducho nasleduje a priťahuje ho využiť opačné pohlavie a takto v sebe kaziť morálku.

Muž sa ženil asi ako 25-ročný a dievča sa vydávalo spravidla od 14 do 17 – 18 rokov.

 Ak žena cíti neustálu starostlivosť, podporu a ochranu, ak pred sebou vidí tie najlepšie vlastnosti človeka, potom je hrdá na svojho manžela a považuje sa za absolútne chránenú a šťastnú. A muž vidí pred sebou krásnu slečnu so všetkými dobrými vlastnosťami, nie rozmaznanú, veľmi jemnú a vernú.

 Vekové zasvätenia sú rituály, ktoré vám umožňujú uskutočniť kvalitatívny prechod z jedného vekového stavu do druhého. V každom období svojho života sa dieťa učí určitým zručnostiam, osvojuje si tie zručnosti a vedomosti, ktoré mu umožňujú zaradiť sa do skupiny primeranej veku a zaujať primerané miesto v spoločnosti.

Obrad pomenovania . Keď sa narodí dieťa, tento obrad sa vykonáva na deviaty deň alebo do štyridsiateho dňa. Malý človiečik dostane tajné a jasné meno a vloží sa doň liečivá sila – Živa. Výslovné meno sa používa vo svete, odráža účel duše pre túto inkarnáciu. Tajné meno je meno našej duše, kľúč k pamäti predkov, pod týmto menom nás budú spoznávať aj v iných svetoch.

Zasvätenie, ktorým chlapec prechádza po obrade Pomenovania, je Obrad strihania Keď chlapec dovŕši jeden rok, musí si úplne ostrihať vlasy, aby ho odrezal od vplyvu sveta Navi, chlapec je spojený s Pravom, vyšším svetom Bohov.

Chlapci od 3 do 6 rokov. Rituál nasadania na koňa.

Zasvätenie spája chlapca s mužskými, božskými prejavmi živlov. Umožňuje vám ukázať a potvrdiť v mysli dieťaťa pochopenie seba samého ako budúceho muža. Obrad napĺňa chlapca požehnaním Rodiny, prebúdza duchovné vlastnosti spojené s mužskou podstatou. Obraz človeka sa formuje na príklade jeho otca, hrdinov ľudových rozprávok, eposov. Vlastnosti: odvaha, zdržanlivosť, pevnosť, nebojácnosť, tvrdohlavosť, sebadôvera, sila.

Chlapci od 7 do 13 rokov. 

Táto veková iniciácia je zameraná na utvrdenie dieťaťa na ceste samostatného rozvoja, prechod z úrovne dieťaťa na úroveň chlapca. Symbolizuje prechod chlapca od výchovy v rodine do výchovy v komunite. Zvyšuje naplnenie chlapca mužskou silou v ďalšom segmente sebauvedomenia ním svojho pohlavia. Toto je obrad Trojice duchovnej, duševnej a telesnej integrity chlapca. Chlapci sa pri príprave na obrad učia schopnosti orientovať sa v teréne, prežiť v prírodných podmienkach a zásadám harmonickej spolupráce v skupine rovesníkov.

Chlapci od 12 do 17 rokov. Obrad Jarila

Symbolizuje prechod chlapca do stavu mladého muža. Iniciácia má napomôcť hlbšiemu uvedomeniu si svojej mužskej podstaty, naplnení vrúcnou energiou aktivity, blahobytu, činorodosti, zodpovednosti, odvahy, vytrvalosti.

Chlapci od 17 do 20 rokov. Obrad perúnskych mečov.

Symbolizuje prechod mladého muža do stavu mužského bojovníka. Tento rituál je súťaž. Iniciácia je navrhnutá tak, aby pomohla hlbšiemu potvrdeniu mužskej podstaty, sily a moci.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d