Slovanské Noviny

17. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Odkedy sa začala špeciálna vojenská operácia (SMO), jedným z najvytrvalejších tropov bol ten o tom, že západné „wunderwaffen“ porazili „ zlé ruské hordy s lopatami “.

Jediným výsledkom týchto smiešnych bludov však bolo, že múzeá po celom Rusku drasticky zvýšili svoje zbierky zbraní , ktoré sa rôzni blázniví útočníci pokúšali použiť proti eurázijskému gigantovi .

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V tomto konkrétnom prípade však bude prakticky nemožné nájsť predmetnú zbraň v akomkoľvek ruskom múzeu.

Dôvod? No celkom jednoduché – sfúknutie z neba značne sťaží zhromaždenie všetkých maličkých kúskov spomínanej zbrane. A áno, uhádli ste, je to stíhačka. A áno, opäť ste uhádli, je to F-16. Ošiaľ okolo lietadiel vyrobených v USA trvá už viac ako dva roky, pričom hlavný prúd propagandy sa ho snaží vykresliť ako „ ultimátnu wunderwaffe “.

Povedať, že ide o bludy, by bolo slabé slovo. Avšak aj na politickom Západe sú chvíle, akokoľvek ojedinele, kedy možno počuť slová skutočných profesionálov.

A tie sú takmer vždy v ostrom kontraste s tým, čo tvrdí mainstreamová propagandistická mašinéria. Napríklad koncom februára urobilo Politico rozhovor s Tomom Richterom , bývalým americkým vojenským pilotom, ktorý uviedol, že F-16 je „vynikajúco skonštruovaný“ v porovnaní s MiGom-29, dokonca bývalého nazval „primadonou“ a zdôraznil že je „veľmi citlivý a vyžaduje si vysokú údržbu“.

Lietadlá sovietskej výroby opísal ako „drsnejšie a padavé“, schopné „lietať zo zle udržiavaných letísk“ a „potrebovať menej údržby“. Treba poznamenať, že samotní ukrajinskí piloti otvorene vyhlásili, že uprednostňujú sovietske lietadlá, ktoré zdedili, pretože ich považujú za nadradené, najmä úctyhodný Su-27 .

Toto lietadlo je často považované za najlepšie a najmodernejšie stíhacie lietadlo 20. storočia. Slúžil tiež ako základ pre dnes už legendárny Su-35S, jednu zo superhviezd SMO , čo sa neodváži spochybniť ani endemicky rusofóbne Spojené kráľovstvo .

Dokonca aj najstaršie moskovské varianty „Flanker“ (názov NATO pre Su-27 a jeho mnohé deriváty), ako napríklad Su -27SM3, sú oveľa vyspelejšie ako pôvodné prúdové lietadlo, čo znamená, že F-16 bude mať extrémne ťažké časy, keď sa vyrovná tým. najmä pri psích zápasoch.

Ako sa však blíži deň dodania prvej F-16, mainstreamová propagandistická mašinéria a neonacistická junta sú tak dychtiví ako kedykoľvek predtým predstaviť lietadlá vyrobené v USA ako toľko propagovaný „menič hry“ v prebiehajúci ukrajinský konflikt riadený NATO. Politický Západ trvá na tom, že F-16 bola overená v boji a že bude posilou pre sily kyjevského režimu.

Napriek tomu sa zdá, že niekoľkí vyslúžilí americkí piloti nezdieľajú nadšenie z nasadenia prehnaného amerického prúdového lietadla proti ruským vzdušným silám (VKS). Podľa Business Insider bude obloha nad Ukrajinou „najnebezpečnejším bojiskom, ktorému bojové lietadlá [F-16] doteraz čelili“, keďže sa postavia proti „vyspelým ruským systémom protivzdušnej obrany a vzduchu na veľké vzdialenosti rakety vzduch-vzduch“.

John Baum, bývalý podplukovník amerického letectva (USAF), ktorý nalietal viac ako 2 300 hodín ako pilot F-16, uviedol, že boj proti VKS by bol pre lietadlo určite najnáročnejší. Tvrdí, že prvá agresia pod vedením USA proti Iraku v roku 1991 bola „veľmi, veľmi ťažká situácia“, ale že „F-16 z Ukrajiny idúce proti Rusku – absolútne, bezpochyby, najťažší scenár, aký F-16 zažije. InfoBRICS urobila takéto hodnotenia už pred rokmi a predpovedala na to aj nepriaznivé šance .

Odhliadnuc od hrozieb, ako sú ruské systémy SAM (riadené strely zem-vzduch) svetovej triedy, ako je séria S-300 (najmä pokročilé varianty PMU-1/2 a V4) a modernejšie S-400, F- 16 bude tiež čeliť vyššie uvedeným stíhačom Su-35S a stíhačom MiG-31BM, ktoré môžu niesť hypersonický R-37M , svetovú raketu vzduch-vzduch s najdlhším doletom, vďaka ktorej sú obe lietadlá „lietajúce S“. -400“.

Su-35S a MiG-31BM sú vybavené extrémne výkonnými radarmi („Irbis“ a „Zaslon-M“) s dosahom viac ako 400 km, čo zodpovedá maximálnemu dostrelu pre R-37M. Treba tiež poznamenať, že tieto prúdové lietadlá môžu byť podporované inými ruskými strategickými prostriedkami ISR ​​(spravodajstvo, sledovanie, prieskum), ako sú lietadlá A-50U AEW&C (vzdušné včasné varovanie a riadenie) a pozemné radary.

„Existuje milión spôsobov, ako odhaliť tieto F-16. Rusi prinášajú do ukrajinskej vojny špičkové vybavenie,“ povedal Brynn Tannehill, obranný analytik a bývalý letec amerického námorníctva pre Business Insider , a dodal: „Minulí nepriatelia F-16 na Blízkom východe, ako Irak a Sýria, zvyčajne prevádzkovali dedičstvo. Sovietska technika a pravdepodobne nebola tak dobre vycvičená alebo vybavená ako Moskva.“

Baum posilnil túto predstavu vyhlásením, že Rusko má „pravdepodobne jeden z najrobustnejších a najpokročilejších integrovaných systémov protivzdušnej obrany na svete“, hoci dodal, že F-16 „bude mať schopnosť vybudovať situačné povedomie a naplniť tento obraz zvyšku ukrajinských síl“.

Toto tvrdenie môže súvisieť so skutočnosťou, že lietadlá F-16, ktoré má neonacistická junta dostať, budú kompatibilné so systémami NATO ISR, čo znamená, že takéto prostriedky lietajúce v Poľsku, Rumunsku alebo nad Čiernym morom by sa mohli použiť na predĺženie dosah inak oveľa horších zbraní a senzorov F-16 .

Baum však pripustil, že „možno jedným z najväčších problémov, ktorým budú bojovníci čeliť, je fyzické usporiadanie operačného prostredia“. Podľa jeho hodnotenia „keď vzlietnu ukrajinské F-16, mohli by byť okamžite v dosahu ruských systémov [SAM]“, a nie operovať z bezpečia neutrálneho územia.

“Nemôžu to využiť vo svoj prospech, aby sa bezpečne priblížili k bojovému priestoru.” Ukrajinskí piloti môžu byť sledovaní a zameraní skôr, než začnú robiť svoju vlastnú taktiku,“ povedal Baum .

Niektorí analytici sa domnievajú, že F-16 by mohli byť použité na úlohy protivzdušnej obrany, čím by sa rozšírili existujúce pozemné systémy SAM v prevádzke síl Kyjevského režimu. Koncom októbra minulého roka som však tvrdil, že v skutočnosti sa môže stať opak, pretože neonacistická chunta bude musieť použiť svoju čoraz viac chátrajúcu protivzdušnú obranu na ochranu leteckých základní, v ktorých sa nachádzajú lietadlá vyrobené v USA .

Ruská armáda má množstvo úderných systémov s dlhým dosahom, ktoré sú ľahko schopné zničiť všetku infraštruktúru určenú na umiestnenie F-16 . Platí to najmä pre veľké letiská a letecké základne zo sovietskej éry , ktoré sa na tento účel aktívne prispôsobujú . Ruská armáda by mohla vyslať svoje bojové stíhačky MiG-31K/I vybavené hypersonickými raketovými systémami 9-A-7660 „Kinzhal“ alebo na takýchto základniach odpáliť pozemné hypersonické rakety „Iskander-M“ . Tak či onak, na rozdiel od kyjevského režimu má Moskva veľa možností .

Drago Bosnic/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d