Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Toto sú dramatické chvíle v živote predsedu slovenskej vlády Roberta Fica.

Len čo sa skončilo rokovanie vlády v meste Handlová, Fico šiel pozdraviť dav, ktorý ho čakal pred vládnymi budovami, a práve tam naňho muž vystrelil niekoľko rán. Bezpečnostnej službe sa podarilo zastaviť útočníka, ktorého identita sa ukáže ako Juraj Cintula , prívrženec progresívnej ľavicovej strany Progresívne Slovensko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vynárajú sa viaceré pochybnosti o tom, s akou ľahkosťou sa mužovi podarilo vytiahnuť pištoľ pár krokov od Fica a ako ochranka, ktorá bola s ním, nezasiahla pohotovo, aby zabránila Cintulovi strieľať na premiéra.

Akonáhle útočník vystrelil, dostali sa protichodné rekonštrukcie, ako sa to v týchto prípadoch často stáva, o dynamike udalostí.

Pôvodne sa hovorilo, že slovenského premiéra by zasiahli aspoň 3 alebo 4 výstrely, no následne správy uvádzajú, že namiesto toho by cieľ zasiahla len jedna guľka a Fico by nebol, podmienka v týchto hodinách je povinný, v ohrození života aj keď najbližšie hodiny budú rozhodovať o zdravotnom stave slovenského politika.

Robert Fico a stret so Sorosom

Fico už bol v minulosti premiérom krajiny a v tejto funkcii pôsobil dve funkčné obdobia; prvý v rokoch 2006 až 2010 a druhý v rokoch 2012 až 2018.

Líder konzervatívneho Smeru, slovenský politik vlani opäť kandidoval vo voľbách a už vyjadril nesúhlas s tým, že Slovensko poslalo na Ukrajinu zbrane, a navrhol, aby obe krajiny zapojené do konfliktu pristúpili k rokovaniam oddelene.

Fico si znepriatelil aj nemálo aktérov a subjektov rôzneho typu na Slovensku, keď už v roku 2018 obvinil Georgea Sorosa zo zasahovania do záležitostí jeho krajiny.

Slovensko je krajinou, v ktorej je prítomnosť mimovládnej organizácie siete Georgea Sorosa pomerne veľká a hlboko zakorenená už niekoľko rokov.

Sorosa, ktorý sa na svojej stránke označuje za „filantropa“, možno vo všetkých ohľadoch definovať ako princa rozvracania a destabilizácie krajín, v ktorých pôsobí jeho známa, či neslávne známa Otvorená spoločnosť. Americký špekulant aškenázskeho pôvodu minul rieku peňazí vo výške viac ako 30 miliárd dolárov.

Soros si kladie za cieľ všade vyviezť model otvorenej spoločnosti, ktorý nie je ničím iným, než demoláciou národných štátov, ich hraníc a ich náboženských tradícií, a nahradiť ho liberálno-marxistickou filozofiou, v ktorej budú všetky kresťanské a katolícke inštitúcie, najmä rodina, byť nakoniec zmietaný myšlienkou tekutej spoločnosti, kde už neexistuje vlasť, rodina ani náboženstvo.

V tomto zmysle možno Sorosa považovať za dôstojného dediča Adama Weishaupta, zakladateľa bavorských Iluminátov v roku 1776, ktorý už v čase osvietenskej spoločnosti v skutočnosti vytvoril myšlienku univerzálnej spoločnosti, kde domoviny a ich tradície by boli odstránené.

Napriek tomu Slovensko nezostalo voči tomuto typu infiltrácie imúnne a ak si pozriete správu maďarskej stránky Tuzfalcsoport, máte presnejšiu predstavu o tom, aký hlboký a hlboký je tento proces zasahovania „filantropa“ v slovenskej spoločnosti je dosť invazívny.

Sorosova sieť na Slovensku

Nadácia otvorenej spoločnosti newyorského magnáta bola založená v hlavnom meste Slovenska v Bratislave už v roku 1992.

Odvtedy sieť OSF prenikla do všetkých sektorov občianskej spoločnosti na Slovensku a odhaduje sa, že len od roku 2016 do roku 2021 minul Soros v prospech organizácií a mediálnych skupín, ktoré presadzujú záujmy otvorenej spoločnosti, minimálne 6 miliónov dolárov.

Medzi týmito organizáciami je aj organizácia súčasnej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá je považovaná za veľmi blízku Sorosovi a ktorá mala veľmi tvrdé zrážky s Ficom práve pre svoju oddanosť veci amerického špekulanta.

Fico túto tému príliš nerozoberal a Čaputovú jednoznačne obvinil, že nie je nič iné ako Sorosova agentka na Slovensku v prestrojení.

Slovenská hlava štátu na tieto obvinenia reagovala žalobou na Fica za ohováranie, no profil Čaputovej sa zdá byť vo všetkých ohľadoch práve profil političky, ktorá sa sformovala v rámci amerických organizácií, ktoré sú srdcom anglosféry.

Čaputová v skutočnosti absolvovala najmenej dva kurzy v USAID, americkej agentúre pre medzinárodný rozvoj, kde je Sorosova prítomnosť a vplyv veľmi výrazný, a to natoľko, že sa táto agentúra považuje za jednu z najčastejšie používaných amerických spravodajských služieb. zvrhnúť hlavy štátov alebo vlád, ktoré sú považované za „ohrozenie“ záujmov anglosféry a svetového riadenia, ako sa to stalo okrem iného bývalému ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi zvrhnutému Washingtonom na Sorosov príkaz.

Väzby slovenskej prezidentky na Otvorenú spoločnosť tým nekončia. Čaputová je autorkou viacerých štúdií a výskumov, ktoré boli dotované cez Sorosovu nadáciu, a preto, keď Fico vyhlásil, že prezident krajiny má s americkým magnátom vzťah úzkej závislosti, ťažko mu to možno vyčítať.

Soros potom rozšíril svoj vplyv aj na slovenské médiá. V súčasnosti je druhou najväčšou mediálnou skupinou v krajine Petit Press, do ktorej akcionárskej základne patrí skupina Media Development Investment Fund (MDIF).

MDIF získalo od Sorosovej nadácie v rokoch 2016 až 2019 21,5 milióna dolárov, a preto povedať, že George Soros je dnes druhým najväčším vydavateľom na Slovensku, nie je vôbec pritiahnuté za vlasy, keďže práve on poskytol MDIF likviditu potrebnú na nákup. významná slovenská mediálna skupina.

Do zoznamu Sorosových beneficientov na Slovensku potom zasahujú aj ďalšie mimovládne organizácie ako všadeprítomná Transparency International Slovensko, ale aj združenia ako Inakosť, ktorej cieľom je presadzovať „práva“ homosexuálnych menšín.

Cieľom Sorosa a tejto nekonečnej siete mimovládnych organizácií a globalistických združení, ktoré pôsobia ako piata kolóna financií a západných liberálnych elít, je deštrukturácia slovenskej spoločnosti, kde je väčšinové dodržiavanie katolíckej viery.

Muž, ktorý zastrelil Fica, ako už bolo povedané, je Juraj Cintula, aktivista progresívnej strany, kde pôsobila Čaputová, veľmi blízky, ako sme videli, Georgovi Sorosovi.

Slovenský premiér svojou politikou nepriateľskou voči NATO a otvoreným dialógu s Ruskom vyvolával v časti anglosféry značné podráždenie.

Anglosféra sa v tomto momente nachádza v hlbokej kríze a jej samotná existencia je spochybnená politickým procesom, ktorý vedie k postupnému zániku medzinárodného liberálneho poriadku zrodeného po druhej svetovej vojne, ktorý zaznamenal absolútnu prevahu Washingtonu a liberálne myslenie o západnej sfére.

Tento svet čelí existenčnej kríze v dôsledku toho, že sa Spojené štáty vzdali úlohy garanta tejto geopolitickej architektúry a zároveň v dôsledku zrodu multipolárneho sveta, ktorý vracia národné štáty späť do centra pozornosti.

Fico svojimi nepriateľskými postojmi na podporu NATO na Ukrajine zrejme podráždil nejedného atlantika v Bruseli.

Okolo pokusu o jeho život sa zdá byť viditeľný tieň anglosféry. Zdá sa, že okolo tohto útoku vidíme tieň jedného z mužov, ktorí symbolizovali túto silu.

Zdá sa, že okolo tohto útoku je viditeľný tieň Georgea Sorosa.

Cesare Sacchetti/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d