Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Možno treba pripomenúť, že 17. júla 1992 Slovensko prijalo deklaráciu o suverenite, ktorou sa zbavilo nekonečných sporov s federálnym Českom o tom, či bolo prvé vajce alebo sliepka.

Včera 14. mája 2024 prijala Európska rada aj proti hlasom niektorých štátov vrátane |SR migračný pakt, ktorý bude znamenať, že budeme musieť súhlasiť s postupnou výmenou slovenského obyvateľstva na našom území za novoprišlých cudzincov z rôznych končín sveta. Po tomto rozhodnutí už Slovensko nepatrí Slovákom, lebo už nebudeme môcť rozhodovať, koho do nášho domu pustíme a koho nie! Skrátka európska hodnota ako vyšitá.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Niekto by mohol povedať, že však sa môžeme vykúpiť. Vraj keď neprijmeme, stačí, aby sme zaplatili. Ja sa pýtam z čoho? Veď podľa Mikloša sme celý náš majetok odovzdali “strategickým zahraničným investorom”, ktorí nemajú na rozhadzovanie.

Prečo my máme platiť za koloniálne podnikanie Západoeurópanov, ktoré im v minulosti umožnilo zdevastovať, vykradnúť celý svet? Keď sa dnes obete západoeurópskeho kolonializmu hrnú do svojich metropol, zrazu sa o výsledok ich predchádzajúcej politiky máme s nimi deliť, hoci zo zisku nám dali tak z koláča dieru. Skrátka európske hodnota ako vyšitá.

Vraj nemáme čo mrmlať, však dostávame dotácie z európskych fondov! Ale dajme si ruku na srdce, skutočne dostávame? Za minulého režimu, hoci v neefektívnej ekonomike, celý hrubý národný produkt sa v podstate užil doma.

Napriek všetkému zlému režim mal na to, aby staval byty, aby staval cesty a diaľnice, aby chodili železničné spoje všade tam, kde boli koľaje, aby pravidelne chodili autobusy aj do tej najposledenejšej dediny, aby v každej dedine bola pošta, obchod a krčma, aby v každej väčšej obci bolo zdravotné stredisko, v každom väčšom mesta nemocnica atď. atď. Dnes už na väčšinu z týchto “normálností” nie sú peniaze. A čo hádam tento náš nový systém je horší ako ten predchádzajúci?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá, ale zároveň poriadne zložitá. Podľa kapitánov našej ekonomiky Mikloša a Sulíka, štát, ale v podstate i domáci adepti na podnikanie nie sú dobrými vlastníkmi. Preto bolo treba všetko naše národné bohatstvo odovzdať do rúk strategických zahraničných investorov. Malo to však jeden háčik, na ktorý ani Mikloš, ani Sulík neupozornili.

Tým strategickým investorom išlo až v prvom rade o zisk, rozvoj Slovenska ich v princípe netrápil. Takže my vyrábame, vyrábame určite viac ako pred tridsiatimi rokmi, ale na nič nemáme. Myslím, že rozmýšľajúcemu človeku netreba nič vysvetľovať. Maslo a smotana z nášho mlieka sa spotrebuje inde, nie na Slovensku! Skrátka európske hodnoty ako vyšité!

A čo tie slávne fondy, bez ktorých by sme ekonomicky nemohli žiť? Nie je to nič iné, len čiastočné vracanie financií, ktoré vo forme ziskov a dividend odtiekli zo Slovenska do vreciek “strategických investorov” v “bohatších krajinách” Európy. Pritom peniaze z fondov nemôžeme používať na rozvojové projekty podľa nášho uváženia, ale na projekty, ktoré opäť vyhovujú predovšetkým “strategickým zahraničným investorom”. Skrátka európske hodnoty ako vyšité!

Som presvedčený, že skôr či neskôr sa bude musieť Slovenská republika proti týmto vyšitým európskym hodnotám brániť novou deklaráciou o suverenite.

Lebo ako je napísané v pravde môjho ľudu, niet väčšej hanby, niet väčšieho studu, ako nebyť pánom svojho osudu.

Na záver ešte jedna odťažitá poznámka. Smeruje najmä k tým, čo tak vehementne robia zbierky pre Ukrajinu. Určite im neušlo, že na severovýchode Ukrajiny začala nová ruská ofenzíva.

Pravdepodobne si všimli, že Rusi prenikli cez obranu Ukrajincov ako nôž cez maslo. Na opevnenie a zamínovanie tohto priestoru boli z Európy vynaložené obrovské finančné prostriedky. Prekvapivé je, že tam Rusi nenarazili ani na tieto zaplatené opevnenia ani na zakúpené míny. Randall a Hopkirk by to lepšie neschovali. Tak sa pekne zbierajte ďalej. Aspoň niektorí Ukrajinci vám budú určite vďační.

Anton Hrnko/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d