Slovanské Noviny

13. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tento článok začína krátkym videom založeným na rozhovore s výskumníčkou Sandi Adamsovou, ktorá popisuje plány poľnohospodárstva vo vidieckom grófstve Somerset v juhozápadnom Anglicku a vo všeobecnosti vo Veľkej Británii. 

Je to dôležitý klip, pretože to, čo opisuje, sa zdá byť súčasťou širšej agendy Organizácie Spojených národov, ktorú odovzdáva extrémne bohatá nezodpovedná, nevolená elita.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Táto elita si myslí, že dokáže urobiť lepšiu prácu ako príroda tým, že zmení podstatu potravín a genetické jadro zásobovania potravinami (prostredníctvom syntetickej biológie a genetického inžinierstva).

Plán tiež zahŕňa odstránenie farmárov z pôdy (farmy bez farmárov riadené AI) a zaplnenie veľkej časti vidieka veternými farmami a solárnymi panelmi. Hoci potravinový systém má problémy, ktoré je potrebné riešiť, tento pomýlený program je receptom na potravinovú neistotu, za ktorý nikto nehlasoval.

Po celom svete, od Holandska po Indiu, farmári protestujú. Zdá sa, že protesty majú málo spoločného. Ale robia. Pre poľnohospodárov je čoraz ťažšie zarobiť si na živobytie, či už napríklad pre neoliberálne obchodné politiky, ktoré vedú k dovozu produktov, ktoré podkopávajú domácu produkciu a znižujú ceny, zrušenie štátnej podpory alebo implementáciu politík s nulovými čistými emisiami. ktoré si stanovujú nereálne ciele.

Spoločnou niťou je, že poľnohospodárstvo je tak či onak zámerne znemožňované alebo finančne neživotaschopné. Cieľom je vyhnať väčšinu farmárov z pôdy a zatĺcť sa agendou, ktorá svojou podstatou pravdepodobne spôsobí nedostatok a podkope potravinovú bezpečnosť.

Globálnu agendu „jeden svetové poľnohospodárstvo “ propagujú organizácie ako Gates Foundation a Svetové ekonomické fórum. Zahŕňa víziu potravín a poľnohospodárstva, v ktorej spoločnosti ako Bayer, Corteva, Syngenta a Cargill spolupracujú so spoločnosťami Microsoft, Google a veľkými technologickými gigantmi na uľahčení fariem bez farmárov riadených umelou inteligenciou, „potravinám“ vyrobeným v laboratóriu a maloobchodu, ktorému dominujú podobní ľudia. Amazon a Walmart. Kartel vlastníkov údajov, proprietárnych dodávateľov vstupov a platforiem elektronického obchodu na vrcholných vrcholoch ekonomiky.

Agenda je duchovným dieťaťom digitálno-firemno-finančného komplexu, ktorý chce transformovať a kontrolovať všetky aspekty života a ľudského správania.

Tento komplex tvorí súčasť autoritárskej globálnej elity, ktorá má schopnosť koordinovať svoju agendu globálne prostredníctvom Organizácie Spojených národov, Svetového ekonomického fóra, Svetovej obchodnej organizácie, Svetovej banky, Medzinárodného menového fondu a iných nadnárodných organizácií vrátane vplyvných think-tankov. a základy (Gates, Rockefeller atď.).

Jeho agenda pre potraviny a poľnohospodárstvo sa eufemisticky nazýva „potravinová transformácia“. Veľké agropodnikateľské a „filantropické“ nadácie sa stavajú do pozície záchrancov ľudstva vďaka svojim veľmi propagovaným plánom „nakŕmiť svet“ špičkovým „precíznym“ poľnohospodárstvom, poľnohospodárstvom „riadeným údajmi“ a „zeleným“ (net- nulová) produkcia – pričom mantrou je „udržateľnosť“.

Neoddeliteľnou súčasťou tohto „potravinového prechodu“ je rozprávanie o „klimatickej núdzi“, komentár, ktorý bol starostlivo zostavený a propagovaný (pozri prácu investigatívneho novinára Coryho Morningstara ) a ideológia nulovej siete spojená s pestovaním uhlíka a obchodovaním s uhlíkom.

„Potravinová transformácia“ zahŕňa uzavretie farmárov (aspoň tých farmárov, ktorí zostanú v poľnohospodárstve) ďalej do korporatívne kontrolovaného poľnohospodárstva, ktoré ťaží bohatstvo a slúži trhovým potrebám globálnych korporácií

Ponziho schém obchodovania s uhlíkom a inštitucionálnych investorov a špekulantov bez akéhokoľvek prepojenia poľnohospodárov, ktorí považujú poľnohospodárstvo, potravinové komodity a poľnohospodársku pôdu len za finančné aktíva. Títo farmári budú zredukovaní na podnikových agentov ťažiacich zisk, ktorí nesú všetky riziká.

Táto dravá komercializácia vidieka využíva chybné priestory a klimatický alarmizmus na legitimizáciu zavádzania technológií, ktoré nás údajne majú zachrániť pred klimatickým zlom a malthusiánskou katastrofou.

V spoločnosti vo všeobecnosti tiež vidíme, že spochybňovanie oficiálnych naratívov je odrádzané, cenzurované a marginalizované. Videli sme to pri politikách a „vede“, ktoré boli použité na legitimizáciu štátnych akcií súvisiacich s COVID. Bohatá elita čoraz viac financuje vedu, určuje, čo by sa malo študovať, ako by sa to malo študovať a ako sa poznatky šíria a ako sa má použiť vyrobená technológia.

Táto elita má moc zastaviť skutočnú diskusiu a pošpiniť a cenzurovať ostatných, ktorí spochybňujú dominantný príbeh. Prevláda názor, že všetky problémy, ktorým ľudstvo čelí, sa majú riešiť prostredníctvom technických inovácií, ktoré určujú plutokrati a centralizovaná moc.

Toto povýšenecké myslenie (alebo úplná arogancia) vedie k autoritárstvu, ktoré sa snaží ľudstvu vnútiť celý rad technológií bez demokratického dohľadu, a je preň príznakom. To zahŕňa samoprenosné vakcíny, genetické inžinierstvo rastlín a ľudí, syntetické potraviny, geoinžinierstvo a transhumanizmus.

To, čo vidíme, je pomýlená ekomodernistická paradigma, ktorá koncentruje moc a privileguje technicko-vedeckú odbornosť (forma technokratickej výnimočnosti).

Zároveň sú historické mocenské vzťahy (často zakorenené v poľnohospodárstve a kolonializme) a ich dedičstvá v rámci a medzi spoločnosťami na celom svete pohodlne ignorované a depolitizované. Technológia nie je liekom na všetky deštruktívne dôsledky chudoby, nerovnosti, vyvlastňovania, imperializmu alebo triedneho vykorisťovania.

Pokiaľ ide o technológie a politiky, ktoré sa zavádzajú v sektore poľnohospodárstva, tieto javy sa posilnia a ešte viac upevnia – a to vrátane chorôb a zlého zdravia, ktoré sa výrazne zvýšili v dôsledku moderných potravín, ktoré jeme, a agrochemikálií a postupy, ktoré už používajú korporácie presadzujúce „potravinovú transformáciu“.

To však potom otvára ďalšie možnosti techno-opravy v sektore biologických vied na točenie peňazí pre investorov, ako je BlackRock, ktorí investujú do poľnohospodárstva aj farmácie.

Ale v neoliberálnej privatizovanej ekonomike, ktorá často uľahčila vzostup členov ovládajúcej bohatej elity, je rozumné predpokladať, že jej členovia majú určité predpoklady o tom, ako svet funguje a mali by fungovať aj naďalej: svet založený na deregulácii s obmedzeným dohľadom. a hegemónia súkromného kapitálu a sveta vedeného súkromnými osobami ako Bill Gates, ktorí si myslia, že vedia najlepšie.

Či už prostredníctvom napríklad patentovania foriem života, obchodovania s uhlíkom, upevňovania trhovej (firemnej) závislosti alebo investícií do pôdy, ich ekomoderné politiky slúžia ako zásterka na vytváranie a hromadenie ďalšieho bohatstva a na upevnenie ich kontroly.

Malo by byť teda malým prekvapením, že mocní ľudia, ktorí pohŕdajú demokratickými princípmi (a implicitne aj obyčajnými ľuďmi), veria, že majú nejaké božské právo podkopávať potravinovú bezpečnosť, ukončiť diskusiu, obohacovať sa ďalej zdvorilosťou o ich technológie a politiku a hazardovať s budúcnosťou ľudstva.

Ak chcete získať ďalšie informácie o problémoch diskutovaných vyššie, môžete získať prístup k dvom bezplatným e-knihám autora o potravinovom systéme tu a tu .

Colin Todhunter

O autorovi: renomovaný autor Colin Todhunter sa špecializuje na vývoj, potravinárstvo a poľnohospodárstvo. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).  

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d