Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ďalší vedúci predstavitelia ministerstiev a služieb bezpečnosti, ako aj minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, si ponechajú svoje posty vo vláde

Ruský prezident Vladimir Putin navrhol vymenovať Andreja Belousova, ktorý predtým pôsobil ako prvý podpredseda vlády, za nového ruského ministra obrany.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Súčasný šéf ruskej obrany Sergej Šojgu nahradí Nikolaja Patruševa na poste tajomníka Bezpečnostnej rady.

Ostatní šéfovia ministerstiev a služieb bezpečnosti, ako aj minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, si ponechajú svoje posty vo vláde. Prezident tiež navrhol vymenovať Borisa Kovaľčuka za predsedu účtovnej komory. Toto miesto je neobsadené rok a pol.

Agentúra TASS zhrnula informácie o reorganizácii kabinetu.

Reorganizácia na ruskom ministerstve obrany

Sergej Šojgu, ktorý stojí na čele ruského ministerstva obrany od roku 2012, bol vymenovaný za tajomníka Bezpečnostnej rady. Putin navrhol vymenovať Andreja Belousova za nového šéfa ruskej obrany. Belousov predtým pôsobil ako minister hospodárskeho rozvoja, poradca ruského prezidenta pre ekonomické otázky a prvý podpredseda vlády, ktorý dohliadal na hospodársky blok.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom povedal, že rozhodnutie vymenovať Belousova za ministra obrany súvisí s potrebou „urobiť ekonomiku bezpečnostného bloku súčasťou ekonomiky krajiny“. Teraz sa rozpočet ministerstva obrany blíži k úrovni z roku 1980, „čo nie je kritické, ale <… > nesmierne dôležité.“

Náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov si svoj post ponechá, zdôraznil Peskov. Belousovovo vymenovanie „v žiadnom prípade nezmení súčasný súradnicový systém“ z hľadiska otázok obrany, poznamenal.

Šojgu nahradí Patruševa

Ako tajomník ruskej bezpečnostnej rady bude Šojgu okrem iného dohliadať na prácu Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu, ktorá sa nedávno stala priamo podriadenou prezidentovi.

Okrem toho sa Šojgu stane aj zástupcom prezidenta vo vojensko-priemyselnej komisii. Teraz je jeho predsedom Putin, zatiaľ čo Dmitrij Medvedev je jeho prvým zástupcom v tomto orgáne.

Patrušev bol podľa prezidentského dekrétu zbavený svojich povinností v súvislosti s jeho novým postom. Kremeľ oznámi ďalšie podrobnosti o jeho novej pozícii „v najbližších dňoch“, povedal Peskov.

Opätovné vymenovania

Putin navrhol, aby si ostatní šéfovia ministerstiev a agentúr bloku bezpečnostnej a zahraničnej politiky ponechali svoje posty. Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, minister vnútra Vladimir Kolokolcev, minister pre mimoriadne situácie Alexander Kurenkov a minister spravodlivosti Konstantin Chuychenko si tak budú naďalej plniť svoje povinnosti.

Ďalšími úradníkmi, ktorí si ponechajú svoje funkcie, sú riaditeľ zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, šéfovia ruskej Federálnej bezpečnostnej služby a Federálnej ochrannej služby Alexander Bortnikov a Dmitrij Kochnev, ako aj šéf Národnej gardy (Rosgvardija) Viktor Zolotov. Alexander Lints zostane vedúcim hlavného oddelenia pre špeciálne programy prezidenta (je zodpovedný za rozvoj a implementáciu štátnej politiky v oblasti mobilizačných otázok a plánovanie príslušných podujatí).

Účtovná komora

Putin tiež navrhol vymenovať Borisa Kovaľčuka za predsedu účtovnej komory. Tento post je neobsadený od novembra 2022, keď Alexej Kudrin ponúkol svoju rezignáciu. Predsedu účtovnej komory vymenúva Rada federácie. Kovaľčuk bol jedným z troch kandidátov, ktorých na prezidenta navrhla predsedníčka hornej komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková.

V rokoch 2010-2024 bol Kovaľčuk predsedom predstavenstva Interu RAO. V marci 2024 bol vymenovaný za zástupcu vedúceho riaditeľstva kontroly v ruskej prezidentskej administratíve.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d