Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Green deal v tej forme, v akej ho presadzuje Európska komisia pod vedením Ursuly von der Leyenovej, ožobračuje Európu a je doslova likvidačný ako pre náš priemysel, tak pre našich pôdohospodárov. To je názor, ktorý prezentujú Milan Uhrík a Miroslav Suja (Republika), ktorí kandidujú do Európskeho parlamentu, kde majú veľké plány.

„Von der Leyenovej Green Deal ožobračuje Európu. Preto sme predložili návrh na jeho zrušenie a nie sme v tom sami,“ hovorí Uhrík a dodáva, že k návrhu sa pripojilo niekoľko najsilnejších vlasteneckých strán v Európe – nemecká AfD, poľská PiS, česká SPD, francúzska FN, rakúska FPÖ, španielska VOX.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Zastavenie od reality odtrhnutej politiky Bruselu požadujú už desiatky miliónov Európanov. Ľudia vidia realitu. A aj to, že veci sa dajú robiť oveľa lepšie,“ napísal Uhrík. Vo videu Suja s Uhríkom zhrnuli niektoré body z oficiálneho návrhu na zrušenie green dealu.

Čo teda chcú

„Namiesto nesplniteľných emisných kvót, ktoré dusia naše podniky, chceme prijať také opatrenia, ktoré pomôžu našim podnikom aby boli ekologické a modernizované – lebo krachujúce podniky a chudobní ľudia prírodu neochránia!,“povedal Miroslav Suja.

„Odmietame zákaz benzínových motorov, povinné elektromobily, či tie umelo predražené obnoviteľné energie a rovnako tak odmietame aj tie plánované emisné poplatky za vykurovanie domov alebo budov, či nebodaj emisné povolenky už aj pre zvieratá,“doplnil Uhrík.

„Namiesto toho chceme obnoviť náš vidiek a na naše krásne lúky vrátiť stáda hovädzieho dobytka. Eurofondy chceme využiť na dobudovanie kanalizácií a separovanie odpadu,“ pokračoval Suja.

Spoluzodpovedný Ševčovič

„Súčasný green deal jednoducho nastavený proti ľuďom a nedá sa opraviť. Preto sme aj my v súčasťou celoeurópskeho hnutia za jeho zrušenie a preto som spolu 40 ďalším kolegami podpísal a oficiálne predĺžil návrh uznesenia na zrušenie Green Deal-u. Pod tento návrh sa podpísali popredný europoslanci z najsilnejších strán,“ povedal Uhrík s tým, že za green deal je spoluzodpovedný aj slovenský eurokomisár Maroš Ševčovič (Smer-SSD).

„Zelení progresívci a červení sociálny demokrati na čele so smerákom Marošom Ševčovičom síce náš návrh na rokovanie do pléna odmietli zaradiť, ale ukázalo sa to najpodstatnejšie – v Európe je veľká masa, ktorá sa už nebojí volať po zrušení bruselských nezmyslov! A že sila tejto masy stále rastie!,“ povedal Uhrík.

Nie sú izolovaní

„Nie je pravda, že sme izolovaní, práve naopak – hlas vlastencov, aj nás, zo Slovenska, je v Bruseli čoraz silnejší! Nekecáme, nesľubujeme, nemeníme postoje – ale máme reálnu spoluprácu a zázemie. Preto poďte v Eurovoľbách voliť hnutie Republika : Za slovenské obilie, za slovenský chlieb, za slovenskú zem!,“ vyzval k voľbám v závere videa Milan Uhrík.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d